Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Mint korábban írtam, eléggé legyengültek 10E-n (Eutelsat 10A) a Startimes csomagok. Ma este viszont, köszönhetően a hűvösebb időnek, a kenyai kódolatlan nagycsomagot vételhatár környékén sikerült megcsípni a 240-es Jonsa tükörrel.
Nemrégiben frekvenciát váltott és néhány új csatornával bűvült ez a multiplex. Az új adatok: 3655R SR:24168 DVB-S2 8PSK
Az új csatornák közül a Mzalendo TV-t sikerült rögzítenem elsőként.

Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Két újabb csatorna az Eutelsat 10A 3655R SR:24168 DVB-S2 8PSK frekvenciájáról (Startimes csomag).
Revival TV és CTN TV

Kép
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Elég ritkán nézgelődök a keleti 83,0 fokot a G-Sat 30 műholdpozícióbón, így az esetleges változásokat, vételi újdonságokat ritkábban tudom követni. A 3,805 GHz (H), SR:28500, FEC:5/6 transzponder értékkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott indiai műsorcsomagba 1921/1922 csatorna PIDs értékel vehető egy újabb információs tv- csatorna, az Sky TV programja, amely eléggé kínai szellemiségű, kínára fókuszáló információs csatorna. A 150 cm-es antennával vehető transzponder újabb programjáról rögzített képernyőfotóim közül egy logo fotótot is bemutatnék:

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Régi vételei lehetőség a keleti 83,0 fokot a G-Sat 10 műholdpozícióban az indiai oktatócsatorna, a GYAN Darshan 1 és GYAN Darshan 2 csatornáinak vétele, időnként változó transzponder frekvenciával. Mostanában rendkívüli módon felerősödött vételi jelszintjével az egyik legjobban vehető transzponder lett az E.83, 0 fokról. A mostani vételi adatai: 3,831 GHz (V), SR:7200, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S rendszerben. A 140-150 cm-es antennával vehető oktatócsatornák által most használt logoikból 2-2 db.-ot bemutatnék.

KépKép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Új vételi lehetőség a Tchad24 programja az Eutelsat 3B(3.1E) 3698R SR:1100 DVB-S2/QPSK frekvenciáján. A vételhez nálam legalább 170cm-es antenna szükséges.

Kép
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A már régóta ismert, brazil katolikus tv-csatorna, a TV Nazaré programja egy új transzponderen, új vételi adatokkal, Full HD képtartalommal és 16:9-es képmérettel indult el a W.40,5 fok (SES 6) műholdpozícióban. Az új HD-s verzió vételi adatai: 3,898 GHz (L), SR:3920, FEC:3/4, PIDs:1001/1002, és vételéhez a 160-170 cm-es antenna is megfelelő. A kódolatlan vallási csatorna vételéből most késíztett vételi fotóm közül néhányat - emlékeztetőül - bemutatnék;

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Néhány hete indult az Atlantic TV az SES-5 (5E) műhold 3853R frekvenciáján, SR:1252 DVB-S2/8PSK értékekkel. A fullHD műsor vételéhez legalább 180 centis antenna szükséges.....
"Ezer éves" vételi infó, melyet Szabolcs már hónapokkal ezelőtt bemutatott; a HD-s Atlantic Television Network (ATN) műsorának vételi lehetősége a keleti 5,0 fokról, de én "kétezer éve" nem jártam ott, s már el is feledkeztem Szabolcs augusztusi vételi jelzésétől. Néhány napja ismét üzembe helyezve az Uclan Denys H.265 típusú "okos" műholdvevőt, és azzal találtam meg vakkereséssel ezt a (számomra addig nem ismert) afrikai tv-programot a SES 5 jelű műholdon.
A 170-180 cm-es antennát igénylő vételének érdekessége, hogy az egyébként "mindent lekereső" OMICOM S2-es PC kártyám nem keresi le ezt a tv-programot. Mivel leggyakrabban azt használom, így én korábban, érdemben nem tapasztaltam ennek a tv-programnak a jelenlétét ezen a műholdon. Talán a vételi gondot az is okozhatja, hogy nem tudtam egyértelmű FEC értékek azonosítani a transzpondere tekintetében, mivel az ún. "Automata" FEC értékekkel működik, illetve én ilyen transzponder adati körülményt tapasztaltam nála.
Így egy tegnapi, számomra újdonság vételi fotómmal szemléltetném most az "utóvétel":

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Új argentin minicsomag indult néhány hete az SES-6 (40.5W) holdon, viszont csak tegnap erősödött fel annyira, hogy nálam 240cm-es antennával összeálljon a kép. A csomag tartalma egyrészt a már korábban ezen a holdon megfordult LN+, viszont most fullHD-ban élvezhető. A másik csatorna pedig az UNIFE, mely eddig csak az Arsat 1 holdról adott, tehát Európából nem lehetett fogni. Adatok:3834L SR:15000 DVB-S2/8PSK

Kép
Kép
Kép
Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Új adóval bővült a 40.5W (SES-6) 3710 L SR:8330 frekvencián található vegyes dél-amerikai csomag. Ezúttal a guatemalai Franchs TV zenei programja indult el, elég csapnivaló minőségben.

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Új adóval bővült a 40.5W (SES-6) 3710 L SR:8330 frekvencián található vegyes dél-amerikai csomag. Ezúttal a guatemalai Franchs TV zenei programja indult el, elég csapnivaló minőségben....
Szabolcs vételei jelzése után én is behúztam ezt az újabb, Franchs TV zenei programot. Utóbbi idők megfigyelései alapján, gyöngült ennek a tv-csomagnak is a vehető jelszintje (legalább is nálam), hiszen korábban ez volt az egyik legerősebb jelszinttű transzponder, mára azonban már messze nem ezt mutatják a vételi tapasztalatok.

Kép[/url]
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése