Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Két olyan csatorna indult el az SES-6 (40.5W) holdról, melyek nálunk eddig nem fogható holdakról sugároztak.
A két Dominikai Köztársaságból származó csatorna a Teleunión és a Megavisión a korábban már említett 3710L frekvencián található csomagban indult a tegnapi napon....
Gratulálok Szabolcs! Gyors voltál a vételi jelezéssel.
Napok óta én is a W40,5 fokon tanyázok s már tegnap délelőtt tapasztaltam a SID:12, PIDs:4128/4129 csatorna értékekkel rendelkező Teleunion TV Internacional tv-programjának megjelenését a honduraszi-dominikai programok csomagjában. Míg tegnap délután megjelent a szintén dominikai MegaVison filmcsatorna is a csomagban SID:11, PIDs:255/256 értékekkel. A vételi fotókkal még tegnap délután megküldtem Lyngemarknak is a Lyngsatra (ahol tegnapi dátum jelölésel meg is jelent), de nem volt már időbeni lehetőségem azokról a Fórumunkra szerkesztett állapotú vételi fotókat már felrakni. Mostanában már korábban szoktam "nyugovóra térni", így ma reggel 9-után láttam a remek vételi fotóidat, az újabb beszámolódat a W.40,5 fok újdonságairól. Így utó-közlésként, néhány vételi fotómat én is közreadnék a két új honduraszi tv-programról;

KépKép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta:Gratulálok Szabolcs! Gyors voltán a vételi jelezéssel.
Szervusz Mihály,

Sajnos egyre kevesebb az időm a műholdazásra. :( Általában este 10 és éjfél között nézek körbe. Ha újdonságot találok, éjszakára beállítom a felvételt, melyből másnap ki tudok vágni. Tegnap szerencsém volt, mert pont éjfélre lett vége az iskolatévének a két új csatin és jöttek is az inzertek.

Szabolcs
chucky
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szintén az SES-6 (40.5W) egyik újdonsága a brazil, fiataloknak szóló csatorna a Loading HD, mely az Ideal TV helyén fogható (4161L SR:7500, DVB-S2/QPSK).

Kép.Kép
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Két, nagyon régi, kolumbiai tv-program, a most 20 éves City TV és a az El Tiempo TV mini csomagja elindult el nem rég MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval is, a nyugati 40,5 fok (SES 6), műholdpozícióban. Az újabb vételi transzponder adatai: 3,983 GHZ (L), SR:4332, FEC:3/4. Az új transzponderről, új tömörítési rendszerben és újabb normájú modulációval történő sugárzása ellenére, érdekesség, hogy a programokat még alapvetően 4:3 képaránnyal és csak SD képtartalommal adják még, ami már ritkaságba meg Dél-Amerikában is. Így e téren változás várható e programok tekintetében is
Emlékeztetőül az évtizede változatlan logoikról, néhány tegnapi képernyőfotóval:

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Újabb két csatornával bővült Az Intelsat 22 (72.1E) holdon lévő Signet csomag: Star Africa TV és Mutongoi TV.
A 3931L SR:6730 DVB-S2/8PSK értékekkel vehető multiplex vétele jelentősen felerősödött a napokban, jelenleg közel 20%-os vételi tartalék van 175cm-es antennával.

Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Programáthelyezés történt a keleti 83,0 fok műholdpozícióban. A 2006-tól az Insat2A, majd az elmúlt időszakban a G-Sat 30 műholdpozícióból a 3,840 GHz (H) transzponderéről MPEG-4, DVB-S QPSK rendszerben sugározott, döntően kódolt, indiai "Tarang tv-műsorcsomag", s benne a mind végig kódolatlanul adott, Oria nyelvű Odisha TV programja 2021. januárban elindult a G-Sat 10 sorozatszámú (szintén az E.83,0 fokról sugárzó) műhold (V) transzponderén is.
Az új vételei adatai szerint, a 4,073 GHz (V), SR:9600, FEC:3/4 értékű transzponderen, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben sugározva adják, amely műsorcsomagban továbbra is kódolatlan Odisha TV programja, s 502/503 csatorna PIDs értékekkel adják. Vétele az új transzponderéről kissé nehézkesebb, azaz itt, minimálisan is 150 cm-es antennát igényel. Érdekesség, hogy ezen új transzponderen már HEVC (H.265) tömörítéssel adott tesztábrát is adnak, azaz az indiai műsorszolgáltatók tervezik bevezetésre a HEVC rendszerű adásokat is e műholdról. További vételi információ, hogy 2021.03.31.-én megszűnt a tv-műsorcsomag sugározása a korábbi, a 3,840 (H) transzponderről.
Az indiai, Oria nyelvű, Odisha TV új (V) poláros transzponderről történő vételéből néhány képernyőfotómat bemutatnám.

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 83,0 fokot a G-Sat 30 sorozatszámú indiai műholdat "látó" 150 cm-es antennámmal sajnos csak igen ritkán és rövid ideig tudom venni a 3,925 GHz (H), SR:28500, FEC:5/6 transzponder értékkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott indiai műsorcsomagot. A mai napon azonban sikerült innen egy újdonságot, a 281/282 csatorna PIDs értékű a Dhinchaak 2 tv-programját elcsípnem, s néhány képernyő fotót is rögzíteni tudtam az adásból:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Hosszabb szünet után visszatért a keleti 83,0 fokot a G-Sat 30 műholdpozícióba az indiai, Rose TV programja. A 3,805 GHz (H), SR:28500, FEC:5/6 transzponder értékkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott indiai műsorcsomagba 601/602 csatorna PIDs értékel tért vissza a Rose TV. Érdekesség, hogy amíg korábban a Rose TV képernyő azonosító alatt, lényegében egy vásárlói tv-csatorna termékajánló műsorát láthattunk, most egy érdemi, általános tv-program vehető a csatorna helyén, a Kolkata Live programjával. A 150 cm-es antennával vehető transzponder újabb programjáról rögzített friss képernyőfotóim közül néhányat bemutatnék:

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Egyik kedvenc műholdpozícióm a keleti 83,0 fok, ahonnan kis (150 cm-es) Grante tükrömmel a G-Sat 30 (korábban az Insat 2E, majd az Insat4A) sorozatszámú műhold transzpondereinek túlnyomó többségét venni tudom, s gyakran beszámolok a Fórumon is e műholdpozícióban megjelent, megjelenő újdonságokról. Van viszont a műhold (H) poláros transzpoderei közül egy, melyet az elmúlt 10 évben még sohasem sikerült vennem. Ez az indiai, "BAG Network 24" szolgáltatói csomagja, melynek a legújabb vételi adatai: 4,133 GHz (H), SR11888, FEC:3/4, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározva. Most április 25.-én és 26.-án viszont olyan jó "műholdas terjedési viszonyok" voltak, hogy stabilan, jelentős jeltartalékkal tudtam venni a műsorcsomagot, és valamennyi sugározott programjából (News 24, E24, Bflix Movies, Dishum TV, JK 24x7 News, Darshan 24, Soham TV, News24 MP & Chhattisgarh, Assam Talks, 1 st India, Amaar Cinema, Aryan TV National) logokat, inzerteket, hírolvasókat, stb. tudtam rögzíteni. A nagy programszámra tekintettel beszámolóm részeként így programonként csak 1-1 vételi fotót mutatnék be:

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 724
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Új vételi lehetőség a kongói Nyota TV, mely a 2.9E pozícióban üzemelő Rascom QAF1R hold 4034R frekvenciáján SR:1666 DVB-S2/8PSK értékekkel sugároz. A vételhez 150 centis antenna is elegendő.

Kép.Kép
Kép
Válasz küldése