Azonosítatlan TV-DX vételek

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok, szia Logovadász!
Azt nem állítom, hogy a szóbanforgó TV Puls valóban az, amire én gondolok, de ha a cseh Prima TV zavart be röviddel a vétel után, akkor ez a lengyel TV Puls lehet, mivel náluk van ilyen nevű TV adás. Hangsúlyozom, ez csak feltételezés.
Üdv: Győzi
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Idézem ez idő szerint legújabb fórumtagunk (Laczó János) levelét, hátha segítségére tud valamelyikünk lenni:

Nagyon szépen köszönöm a kedvességedet! Jász-Nagykun-Szolnok megyében Kengyelen lakom. TV-DX-el 1980 óta foglalkozom. Csak 24 országot tudtam fogni eddig. Holnap szeretnék Neked küldeni 2 db fotót, amit eddig nem tudtam azonosítani.
Sajnos csak az egyik képet találtam meg.A másik kép ugyanez volt, csak férfi bemondóval. A férfi arabul vagy ahhoz nagyon hasonló nyelven beszélt. A hölgy bemondó viszont angolul. A felirat - ami sajnos a képen nem jól látszik - Gio vagy Geo . A vétel 1980 augusztusában történt a CCIR-3 és CCIR-4 csatornán. Mind a kettő csatornán ugyanaz a hírek ment. Ezt az egy országot nem tudtam beazonosítani. Ebben kérném a segítségeteket. Előre is köszönöm!

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kocsis Ferenc írta:Idézem ez idő szerint legújabb fórumtagunk (Laczó János) levelét, hátha segítségére tud valamelyikünk lenni:
Jász-Nagykun-Szolnok megyében Kengyelen lakom. TV-DX-el 1980 óta foglalkozom. Csak 24 országot tudtam fogni eddig. Holnap szeretnék Neked küldeni 2 db fotót, amit eddig nem tudtam azonosítani.
Sajnos csak az egyik képet találtam meg.A másik kép ugyanez volt, csak férfi bemondóval. A férfi arabul vagy ahhoz nagyon hasonló nyelven beszélt. A hölgy bemondó viszont angolul. A felirat - ami sajnos a képen nem jól látszik - Gio vagy Geo . A vétel 1980 augusztusában történt a CCIR-3 és CCIR-4 csatornán. Mind a kettő csatornán ugyanaz a hírek ment. Ezt az egy országot nem tudtam beazonosítani. Ebben kérném a segítségeteket....
Láttam már valahol, talán egy régi BDXC-ben ezt a logot!
Emlékezetem szerint, egyiptomiként mutatták be, ehhez az arab, és angol nyelvű híradás, valamint az E.3 és E.4 vételi csatornák is szinkronba lehetnek.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Nagyon szépen köszönöm a segitséget!
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Laczó János írta:Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Szia János!

Üdvözöllek a "Klubban", a Fórumon.
Írjál nekünk a korábbi, további TV-DX vételeidről is. De ha átküldöd nekem a TV-DX vételi eredmény fotóid, s némi információkat a vételek idejéről, csatornáiról, körülményeiről, stb. akkor szívesen készítek én is róla Fórumunkra egy összeállítást, mint a hogy több amatőrtárs tekintetében ezt megtettem a 2008-2010. években.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kheopsz Zsolt
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.07.08. 20:01
Tartózkodási hely: Balkány
Vételi telephely: Balkány

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: Kheopsz Zsolt »

Sziasztok!
Huszon pár távolsági vételem közül két tévéadást nem tudtam annak idején azonosítani.
Fényképem sajnos nincs csak a feljegyzésem rajzzal. " 16 éves voltam akkor, jó rég volt 26 éve. "
Sajnálatos, hogy nem lehet már ide fotókat feltenni.
A 2 fotóhoz adok meg linket:

http://kepkuldes.iminet.hu/kepkuldes/na ... nu2sl9.jpg

http://kepkuldes.iminet.hu/kepkuldes/na ... u5d178.jpg
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kheopsz Zsolt írta:Sziasztok!
Huszon pár távolsági vételem közül két tévéadást nem tudtam annak idején azonosítani.
Fényképem sajnos nincs csak a feljegyzésem rajzzal. " 16 éves voltam akkor, jó rég volt 26 éve. "
Sajnálatos, hogy nem lehet már ide fotókat feltenni.
A 2 fotóhoz adok meg linket:........
Én is üdvözöllek az első első bejelentkezésed alkalmából.
A jelezett linkeken lévő vázlatok szerint a "második" egyértelműen a Jordán TV vételéből származik, d eigen nagy valószínűséggel az elsőként hivatkozott vételedről készített vázrajz is jordán vételből származik.
Vételi fotók pedig feltehetők "ide", a Fórumunkra. Ha segítség kellene, akkor jelezd pü.-be.
Üdv.:
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kheopsz Zsolt
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.07.08. 20:01
Tartózkodási hely: Balkány
Vételi telephely: Balkány

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: Kheopsz Zsolt »

ING-SAT írta:
Kheopsz Zsolt írta:Sziasztok!
Huszon pár távolsági vételem közül két tévéadást nem tudtam annak idején azonosítani.
Fényképem sajnos nincs csak a feljegyzésem rajzzal. " 16 éves voltam akkor, jó rég volt 26 éve. "
Sajnálatos, hogy nem lehet már ide fotókat feltenni.
A 2 fotóhoz adok meg linket:........
Én is üdvözöllek az első első bejelentkezésed alkalmából.
A jelezett linkeken lévő vázlatok szerint a "második" egyértelműen a Jordán TV vételéből származik, d eigen nagy valószínűséggel az elsőként hivatkozott vételedről készített vázrajz is jordán vételből származik.
Vételi fotók pedig feltehetők "ide", a Fórumunkra. Ha segítség kellene, akkor jelezd pü.-be.
Üdv.:
Köszönöm az azonosítást, és a segítőkészséget. :wink:
Válasz küldése