"Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

ING-SAT írta:
regimotoros írta:
ING-SAT írta:...............
Szia Misi!
Elírtad a frekvencia értékét.
A helyes frekvencia: 4126 R
Üdv
Kedves János!
Köszönöm a jelezést. Nem hiszem, hogy ennek érdemi jelentősége lenne, hiszen elsődlegesen (legjobban) automata kereséssel kereshető le a csomag. Nekem az OMICOM S2-es PC-kártyám (bármely okból) egyébként, 4,158 GHz, SR:7250, FEC:3/5 transzponder értékekkel keresi le (vakkeresésben) a HD-s kis csomagot. Még így is eléggé akadozik a Movie Magic programja a csomagban, hiában van 10 dB feletti jelszintje.
Üdv.: Mihály
Az imént, ismét lekerestem az adott transzpondert, s azt 4,124 GHz, SR:8000, FEC:3/4 transzponder értékekkel kereste le.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

Szia Misi!

"
Az imént, ismét lekerestem az adott transzpondert, s azt 4,124 GHz, SR:8000, FEC:3/4 transzponder értékekkel kereste le."

Érdekes amit írtál. Most én is megnéztem az OMIKOM kártyával és nálam is ezen a frekin kereste le. Ez az érték a jó.

Kép
Avatar
DxBozoth
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2008.09.17. 18:59
Tartózkodási hely: Püspökladány
Vételi telephely: Püspökladány

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: DxBozoth »

A keleti 98,0 fokon üzemelő ChinaSat 11 sorozat számú műhold "C-sávos" tarnszponder szolgáltatási lehetősége - a korábbi "data"-k után - most aktívvá vált egy igen nagy számú tv-program tartalmú csomag szolgáltatása elindításával. A 3,975 GHz (H) SR:34284, FEC:3/4 tarnszponder értékekkek, HEVC, DVB-2 8PSK rendszerben, a csomagot kódoltan sugározva. A műsorcsomagból azonban a Szaudi, Saudi Quran vallasi programot kódolatlanul, és MPEG-4 tömörítéssel adják, így vehető nálunk is, az ország keleti részén. Nekem, egy 3,0 méteres Andrew-al sikerült a vétele, de mivel számottevő vételi jelszint tartaléka van ennek a csoamagnak, így némileg kisebb antennával is megkísérelhető a ChinaSat 11 C-sávos transzpondetrének vétele.

Kép...Kép..Kép
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Befejezte küldetését a Hot Bird 13C.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Befejezte küldetését a 13,0°E pozícióban a Hot Biord 13C műhold. Szerepét átvette a nemrég üzembe állt Hot Bird 13G.
https://www.sat-tv-radio.hu/friss-hirek ... l?Itemid=1
Válasz küldése