Technikai problémák jelzése.

A Fórum mûködésével kapcsolatos hibák jelzése, tippek
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

A Fórum mûködése során felmerült gondok, problémák jelzése itt lehetséges.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok !

Talán már észrevettétek, de nekem ma tûnt fel: az "Olvasóink kérdezik" rovatból eltûntek a levelek! Sajnos, a rendszer 7 nap inaktivitás után törölte a topik tartalmát... A probléma gyökere: egy egyszerû beállítási hiba volt (!)
A választások után megpróbálom a mentett állományokból visszanyerni az anyagot...

Üdvözlettel: Feri
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Szia Feri!

Eddig ismeretlen okból, nagy számú fotó eltûnt a Fórumról, hibát jelez a fotós free szerver, tárhely?

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szia Misi!

Kicsit várjunk, volt már ilyen jellegû probléma. A fotók tárolása máshol történik, mint ahol a fórum fut. Így bármi elképzelhetõ az érintett szolgáltatónál, vagy annak csak egyik-másik szerverén...

Üdv: Feri
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok!
A múlt péntek óta elérhetetlen volt a fórum.
A szolgáltató szerint az én honlapom (saját vagy fórum) biztonsági résén jutott állítólag a szolgáltató szerverére egy vírus, aminek következtében a szolgáltató (silihost) számítógépe levéláradattal látta el Európát.
Emiatt kitiltották az európai hálózatból ezt a szervert.
A szolgáltató kérte a drupal program frissítését (legújabb verzió feltelepítését). Ez megtörtént, csak hát a péntek esti levelemre már csak hétfőn reagáltak...
A beállítás frissülése után kedden vált elérhetővé ismét a fórum.
A kellemetlenségért szíves elnézéseteket kérem.
Mellesleg gondolkodom azon, hogy átmenetileg letiltsam az automata regisztrációt (csak a központi e-mail címre megküldött adatok után én regisztrálnék, s az új alkalmazó módosíthatná az általam generált jelszót.)

Üdv: Feri
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Feri!
Örülök, hogy megy ismét a fórum!
Az automata regisztráció régebben is okozott gondot, lehet, hogy jó ötlet ennek a letiltása, csak így még több feladatod lenne. Belefér a szabadidődbe? (már ha egyáltalán van mostanság)
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Feri, sziasztok!

Valaki tapasztalt olyat, hogy bizonyos IP cím tartományokból nem lehet elérni a fórumot? - az itthoni net kapcsolatom a Magyar Telekom 84.3.211.xxx vagy 84.3.209.xxx tartományából kap IP-t, mintha ezek ki lennének tiltva a szolgáltatód szerveréről. A munkahelyemen szintén Telekom - másik város, ott a 46.107.xxx.xxx tartomány van, arról elérhető a fórum, illetve most mobil netről írok (T-Mobile) 94.27.xxx.xxx tartomány szintén működik.

Feri, kérem jelezd ezt a szolgáltatódnak.

üdv Józsi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Németh Józsi írta:Valaki tapasztalt olyat, hogy bizonyos IP cím tartományokból nem lehet elérni a fórumot? - ...
Ugyan ezt tapasztaltam én is 4-5 napig Telekomos (budapesti) IP címről, de tegnap estére nálam már megjavult, s én már hozzátudok félni a Fórumhoz. Bár a szolgáltató azt jelezte Ferinek, hogy náluk minden rendben, de ez nem jelenti azt, hogy más hol is rendben volt, van, stb..
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

ING-SAT írta:
Németh Józsi írta:Valaki tapasztalt olyat, hogy bizonyos IP cím tartományokból nem lehet elérni a fórumot? - ...
Ugyan ezt tapasztaltam én is 4-5 napig Telekomos (budapesti) IP címről, de tegnap estére nálam már megjavult, s én már hozzátudok félni a Fórumhoz. Bár a szolgáltató azt jelezte Ferinek, hogy náluk minden rendben, de ez nem jelenti azt, hogy más hol is rendben volt, van, stb..
Üdv.
Már nálam is rendben, ha a host szolgáltatónál rendben volt, akkor miért a 84.2.38.66 IP című átjárón akadt el a kérés :?: - ez a "silihost" be-kijárata. A lényeg, hogy már működik.

üdv Józsi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Kedves Feri és Mihály!

Évekig nem kaptam "téma értesítés"-t, most viszont második napja, százával özönlenek a postafiókomba, visszamenőleg, valószínűleg egészen a mai napig. Várjam meg, amíg elfogynak, vagy tehetek ellenük valamit?

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Válasz küldése