DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

podapu írta: 2023.01.04. 05:04 Sziasztok.

04:38 perckor CET: 03:38 perc, be is jött egy Dán adó, a 8B Eld: 9003 DAB2 S mux de nagyon rövid időre csak 3 rádió adást tárolt le a készülék,
a listából.
A cir szerint nem is a legközelebbi adó jött be igy a távolság jóval 1200 km felett van. A Quadrantidák meteor raj maximuma volt (van) ebben az időben.

Kép
Szia Gyuri!
Én is gratulálok a kitűnő vételhez!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
Köszönöm Tamás, Szilárd!

A napokban vettem észre hogy Szlovákia felől pontosabban Kassán egy új DAB+ adás indult a Kassa-Dubnik 10C/V csatornán.
Adóteljesítmény 5kW, az adó magassága 875m, Az adóra jó a rálátás, az adó magassága miatt sokkal jobban vehető mint a 12B/V csatornán.

Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri, sziasztok!
podapu írta: 2023.01.05. 08:50 A napokban vettem észre hogy Szlovákia felől pontosabban Kassán egy új DAB+ adás indult a Kassa-Dubnik 10C/V csatornán.
Köszönöm az infót, sajnos nálam ez sem lesz állandó vétel, de jobb lesz, mint a 12B.

https://www.radia.sk/frekvencie/575_dab ... ice-dubnik

A lefedettségi területből látható, hogy körsugárzó helyett irányított sugárzást alkalmaznak, a Kassát ellátó "nyaláb" irányából én itt Békésen már jobban kívül esek, mint te Szarvason...

Kép

üdv Józsi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Egy kis színfolt a mostani, tropó-szegény időszakban:
január 25-én, francia DAB-ot sikerült fognom, mégpedig a Dijon és Auxerre közötti területről, kb. 940-1030 km-ről, íme:
Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Szia Szilárd!

Gratulálok a francia MUX-hoz, super!
Nálam hetek óta csak a szokásos MUX-ok azok is fél "gőzzel".
Üdv. Tamás
Nagy Tamás
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

NagyTamás írta: 2023.01.27. 18:26 Szia Szilárd!

Gratulálok a francia MUX-hoz, super!
Nálam hetek óta csak a szokásos MUX-ok azok is fél "gőzzel".
Üdv. Tamás
Szia Tamás!

Köszi, rövid, de érdekes vételek ezek!
Amúgy érdekes a légkör. A szinte mindennapos frontjárás, nyugtalan levegő nem segítő tényező a mi hobbinkban. Ennek ellenére, egy óránál rövidebb, vagy pár órás felerősödések vannak, ezeket meg lehet figyelni. Ilyen például felénk a lengyel irány, Polkowice, Czestochowa és Krosno gyakran fogható. Alig van nap, hogy valamelyiket ne lehetne elcsípni.

Jó vételt!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Jó rég jelentkeztem. A gyakori front váltások miatt nem igazán volt jó vétel, alig néha volt gyenge jel sok helyen. A legrosszabb viszont az volt hogy a műtött gerincem nem bírta a gyakori frontváltást. Január elejétől sok napom volt hogy járóképtelen voltam, volt olyan nap nem is egy hogy nem tudtam felmenni a tetőtérbe, ahol van a gépem meg a tv. Pár diprphos injekció után, amit a gerincembe punpáltak, és szép lassan kezdett helyre állni a mozgásom. De ne ezzel fárasszalak benneteket, inkább a vételekkel.
Nem igazán volt látványos az előre jelzés sem, de ennek ellenére egész jó vételek születtek. Nem csodálkozom, hogy az előre jelzés is csődöt mondott.
De ember nem tudta kitalálni milyen idő lesz, naponta több front váltás is volt.
Január 23-án tört meg a jég némileg, sikerült pár adást venni. Igaz nem sok jött be, de a sok semmi után ezt már értékelte az ember.

Kép

Január 24.
Kora reggel főleg az északi irány volt jól vehető, majd nappalra csak néha néha állt össze egy-két adó, de este felé már a délnyugati irány javult fel egészen jól.
Kép
Kép

Január 25.
Semmivel nem volt jobb nap mint 24-e napközben. Viszont késő este nagy javulás lépett fel és igen jó minőségben voltak vehetők az adások és jó nagy távolságról is.
Az Osztrák 8A-n 23-óta nem láttam Tii kódot
Kép
Kép

Szlovén kezdett a régi lenni, több adó jött egy frekvencián. :)
Kép
Kép
Kép
Szlovák
Kép
Kép
Cseh
Kép
Horvát
Kép
Kép
Kép

Január 26.
Tulajdonképen a 25-e éjszaka folytatása.

Annyira fel erősödött kora reggelre a jel hogy Szlovénia felől be jött a 12C/V, SLO DAB+ R2W mux. Ezt a muxot azért én is ritkán fogom.
Kép

Közben tesztelgettem a Qt DAB vevőt is.
Kép Kép

E közben jött be a 6A/V csatornán Klagenfurt1 Dobratsch Táv. 525 km.
Kép

Említést érdemel az 5D/V Bécs mellet be jött St.Pölten is
Kép

Röviden még a Szlovák DAB-ról a 12A csatornán Szinkronban van most már Zsolna és Besztercebánya is. Eddig csak külön külön jött be a két adó de most már ha megfelelően erős a jel mind a két mux jön.
Kép

12D
Kép

27-én lett egy kis szünet csak a Horvát 8C Szlovák 10C, na meg a Szerbek voltak vehetők, de 28 és 29-én visszatért minden adás és jól volt fogható minden környező Ország DAB adása.
Kép
Kép

29-ota gyengélkedik minden adó. De azért a Lengyel DAB be jött most is :D
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Szép vételek Gyuri!
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sszilu írta: 2023.01.27. 07:03 Sziasztok!

Egy kis színfolt a mostani, tropó-szegény időszakban:
január 25-én, francia DAB-ot sikerült fognom, mégpedig a Dijon és Auxerre közötti területről, kb. 940-1030 km-ről, íme:
Kép

Üdv.: Szilárd
Gratulálok, Szép vétel!
A Delta Leonidák maximuma volt Február 24-25-én
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A mai nap ismét egy meglepetést tartogatott, mégpedig a 7A-n, egy francia, Le-Manche környéki csomagot:
Kép
Kép

1240-1310 km az áthidalt távolság.

A napokban volt pár német, tropós vételem is, feldolgozás után beszámolok ezekről is.

Jó vételt, üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Válasz küldése