DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DAB (SK, AT)

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Feri

Nálam fordított a helyzet én a grazi adót látom és elég gyakran fogom, Rechnitz jó ha évente egyszer tudom elcsípni.
A Qirxen mindegy melyik ki kell pipálni a Show collissions ahol a végén ott a szám 1- 24 ig állítható . Ha jól emlékszem 1-re állítottam és a
Tresholdat 0-ra letoltam. Vagy annak közelébe, amig be nem jött a másik adó. Így nagyon gyorsan keresi az adókat és elképzelhető hogy be fogja dobni. Így sikerült nekem is egy kétszer fogni.
Meg mondom őszintén nem nagyon szoktam vele vacakolni :)
A qirx 4-es verzióktól nem igazán vagyok elájulva, ez a legújabb sem lopta be magát a szívembe. Sokáig használtam a 3.2.2 verziót és még most is ezt tartom a leg stabilabbnak és a legmegbízhatóbbnak. Javítottam: a Show collissions 1-re kell állítani

Hogy a vételről is beszéljek, ma észak erős nálam.
Kép

Néztem most az Osztrák grazi adót de nincs esély a próbálkozásra, borzasztóan gyengén jön. Rechnitz jelét alig látni a Ciren a bal alsó sarokban.

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Egy kérdés QIRX programnál a calibrate gombot hogy lehet visszahozni most a program le keres de nem ment ,nem tudom ez a probléma.
https://ibb.co/cxtHwQ3
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1585
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

feci01 írta: 2023.09.28. 16:00 Egy kérdés QIRX programnál a calibrate gombot hogy lehet visszahozni most a program le keres de nem ment ,nem tudom ez a probléma.
https://ibb.co/cxtHwQ3
Szia!

Csak akkor tudsz kalibrálni, amikor vehető adás van. Ha nincs mihez kalibrálni, mert üres a csatorna, akkor nem aktív a lehetőség.
Ha emlékszel rá, mire állt be kalibrálás után a vevő, manuálisan is beírhatod, nagyjából jó is lesz.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DAB (HR)

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Gyengén indult a nap de délutánra ki alakult. Szinte körbe egyenletesen jött minden szomszédos adó, sőt Split irányából gyengén be jött a 11D is.

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

DAB (RS)

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Sszilu köszönöm a választ.
Ma hajnalban már nekem is sikerült már valamit fogni.
A 10C Kassa szinte egésznap lockol.
https://kepkuldes.com/image/DOJjQ7
https://kepkuldes.com/images/cae34fc733 ... 6eb13b.png
Kép
Avatar
feci01
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Képfeltöltés probléma.

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Nem tudom nekem miért nem jeleníti meg a képet a fórum.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Képfeltöltés probléma.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

feci01 írta: 2023.09.28. 21:04Nem tudom nekem miért nem jeleníti meg a képet a fórum.
Kedves Feri!
A kérdéshez ugyan rossz topikot választottál, de maradjon...
Ugyan jelenleg semmit nem látok a link mögött, de ha beillesztett képet szeretnél a fórumon látni, és az egyben nagyítható is legyen, úgy:
Legegyszerűbb a válasz, ha az általunk használt "ImgBB" képfeltöltő programon mutatom be...
Kép

Kép

A második képen látható a link formátuma (url és img együtt)...
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DAB (AT, SK)

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
Szia Feri.

Ma reggel próbálkoztam a Graz-Rechniz vételével.

Kép

Szia Tamás.
12C Pozsony, Dunaszerdahely, Trencsén.
Dunaszerdahely már jó ideje nem ad a dunaszerdahelyi adó már az FM SCAN is ki vette a listából, de egyébként sem volt kódja.
Trencsén nincs kódja! A trencséni adó irányított, igen ritkán lehet elcsípni, csak az autópálya nyomvonalát fedi le, ráadásul völgyben van.
Persze nem lehetettlen el csípni. Folyamatosan kell figyelni a CIR-t. Meg kell jelenni a cir-en mind a három adónak, hogy tudd azonosítani. A cir-en
le lehet olvasni mind az adók km távolságát, ha az egyezik a vételi helyed távolságával akkor jó a kód. A legerősebb adót számolja a cir, ez 0 km-en van
Jobbra viszonyítja a távolabbi adót, esetünkben Trencsént, ami 39.re van, a ciren a 40 km-es beosztás előtt jelenik meg az adó. De kombinálja a vételi helyedet is és ott már nem 39 km-tel lesz távolabb az adó. /A távolság úgy változik ki honnan dx-el./ A vételi helyedtől számolja ki az adó távolságát. A Dunaszerdahelyi adó 0-tól balra jelenne meg ha lenne. Egyértelmű hogy a pozsonyi kódon kívül a másik két kód hamis. Most hogy meg szűnt, vagy adókarban tartás van, nem találtam semmilyen információt a Szlovák oldalakon.

Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Ma reggel, délelőtt bekapcsolva hagytam a QIRX et néha megmozgattam a antennát.
Tudom nem nagy vételek de én örülök neki.
Alacsony a árbocom 8méter.
De nektek nagyon szép vételeitek vannak.
Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia. feci01

Ne szerénykedj ezek nagyon szép vételek! :) ha Nádudvarról fogod az adásokat az már igen szép vétel.
8C, kb: 332 km.
5D, kb: 365 km
Üdv.: podapu
Válasz küldése