DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

DAB (AT)

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Lassan követhetetlen az osztrák DAB+ adók folyamatosan változó TII kódja...
Per pillanat az 5D/V csatornán a bécsi adók kódja: 1101, 1102, 1103. Semmering változatlan...
Kép

A 8A/V csatornán Rechnitz új TII kódot ad: 1401
Kép
Vajon miért nem meglepő számomra, hogy Grazot most sem látom... :D
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1585
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB (AT)

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Dél-nyugat felől tesztelnek az osztrákok a 7A-n, 2602 TII-vel. 8-10 dB körüli, elég gyenge minőségben jön nálam jelenleg.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

DAB (AT)

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Sszilu írta: 2024.04.29. 22:21Sziasztok!
Dél-nyugat felől tesztelnek az osztrákok a 7A-n, 2602 TII-vel. 8-10 dB körüli, elég gyenge minőségben jön nálam jelenleg.
Üdv.: Szilárd
Köszi Szilárd!
Nálam 38-40 dB-el jön jelenleg Graz/Klagenfurt irányából...
Kép

Megjegyzem: jelenleg Wolfsberg 30 dB-vel, Klagenfurt 25 dB-vel jön a 6A/V-n...
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Sziasztok!

Tényleg "káosznak" tűnik az új TII kódok kiosztása, pedig van benne logika.Az első karakter a MUX csomagra utal, az 1 = DAB+ Austria, a 2 = MUX II (regional), a 3 = MUX III csomag.A második karakter a régió telephelye, pl.: a 6-os Graz1/Schöckl(ste) és környéke.A Graz1/Schöckl(ste) a DAB+ Austria csomagot TII = 1601 kóddal sugározza, a MUX II Stmk/Ktn/Bgld-S csomagot TII = 2601 kóddal, a MUX III csomagot TII = 3601 kóddal.
Itt van már némi infó az új hálózat felépítéséről, de még nem naprakész(hisz naponta változik). Én kinyomtattam, és beírom a vett új TII kódokat a táblázatba.

https://www.ukwtv.de/cms/oesterreich-dab.html

További jó vételt.
Üdv: Tamás
Nagy Tamás
chucky
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,

Amikor ilyen hullámos az adó spektrumképe, az mit jelent?
Nálam 11C Rimaszombat ilyen, illetve a bécsi 5D is hasonló volt a múltkor.

Kép

Szabolcs
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

NagyTamás írta: 2024.04.30. 07:15Sziasztok!
Tényleg "káosznak" tűnik az új TII kódok kiosztása, pedig van benne logika.Az első karakter a MUX csomagra utal, az 1 = DAB+ Austria, a 2 = MUX II (regional), a 3 = MUX III csomag.A második karakter a régió telephelye, pl.: a 6-os Graz1/Schöckl(ste) és környéke.A Graz1/Schöckl(ste) a DAB+ Austria csomagot TII = 1601 kóddal sugározza, a MUX II Stmk/Ktn/Bgld-S csomagot TII = 2601 kóddal, a MUX III csomagot TII = 3601 kóddal.
Itt van már némi infó az új hálózat felépítéséről, de még nem naprakész(hisz naponta változik). Én kinyomtattam, és beírom a vett új TII kódokat a táblázatba.
További jó vételt.
Üdv: Tamás
Köszönet Tamásnak a hasznos infóért!
Én az alábbiakban összefoglaltam az általam vett új TII kódokat. Remélem, nem tévedtem sehol... :roll:
Kép

Már majdnem lemaradtam a CityMux "új" TII kódjáról (5101)... Most látom, már az új TII kódot adják éppen...

Üdv: Feri
Avatar
feci01
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

DAB (FR, CH)

Hozzászólás Szerző: feci01 »

A ma reggeli, délelőtti vételeim a tegnapi vételhez hasonlóan a környező országok plusz Lengyel ország, Cseh ország.
Meg volt még egy Francia meteoros vételem 5B v F Lyon-Local F01D Lyon/Mont Cindre 2 (69) 1259km.
Meg egy Svájci vételem nem tudom hova tegyem majd meg írjatok jóban ismeritek a Dab hullámok tulajdonságait.
7D v SUI SMC_D02 4200 850km.-1050km.Ez keresésbe volt meg a rádió adásokat letöltötte de mire pillanat képet készítettem volna tovább ment.
A 7D próbáltam újra fogni de csak lock közeli alapot volt lásd a képen az antenna nyugat (Ausztria) fele nézet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1585
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB (FR, CH)

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

feci01 írta: 2024.05.01. 13:10 A ma reggeli, délelőtti vételeim a tegnapi vételhez hasonlóan a környező országok plusz Lengyel ország, Cseh ország.
Meg volt még egy Francia meteoros vételem 5B v F Lyon-Local F01D Lyon/Mont Cindre 2 (69) 1259km.
Meg egy Svájci vételem nem tudom hova tegyem majd meg írjatok jóban ismeritek a Dab hullámok tulajdonságait.
7D v SUI SMC_D02 4200 850km.-1050km.Ez keresésbe volt meg a rádió adásokat letöltötte de mire pillanat képet készítettem volna tovább ment.
A 7D próbáltam újra fogni de csak lock közeli alapot volt lásd a képen az antenna nyugat (Ausztria) fele nézet.
Szia Feci!
Szerintem egyértelműen nem azonosítható, hogy mi okozza ezeket a vételeket. A meteor-scatter, vagy aircraft-scatter mellett azt vettem észre, hogy front előtt is előfordulnak ilyen nagyobb távolságú, rövid vételek.
Jó DX-et, üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
feci01
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

DAB (FR)

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Még egy késő délutáni Francia vétel. Ez a Francia, Spanyol határ a Atlanti óceán partján nem tudom a ionoszférikus vételhez semmi köze az mostanában kezd igazán beindulni.
5C v F Métropolitain 2 F044 Bayonne/la Rhune (64) és környéke 1832km
Kép
Avatar
Arthur
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2017.06.24. 22:42
Tartózkodási hely: Belgrade (Serbia)
Kapcsolat:

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Arthur »

Kocsis Ferenc írta: 2024.04.30. 23:46 Köszönet Tamásnak a hasznos infóért!
Én az alábbiakban összefoglaltam az általam vett új TII kódokat. Remélem, nem tévedtem sehol... :roll:
Kép

Már majdnem lemaradtam a CityMux "új" TII kódjáról (5101)... Most látom, már az új TII kódot adják éppen...

Üdv: Feri
7A = Bruck an der Mur (Correction from the German-Austrian forum)
Kép
Válasz küldése