DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Luciferko!

Pfff... Hát ez nem hangzik jól. Ezek szerint költözöl? Viccet félre téve, akkor -érthetően- sajnos marad a lepke, és lehetőségei. Kár. :-(
Még egy dolog eszembe jutott: két lepke összekötve nem jöhet esetleg szóba?

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Na "táncoltam" kicsit a tetőn, és az E21-en megcsíptem Besztercebányáról a 2-es MUX-ot, néha szétesik a kép, de nézhető. A többi (E31, E50) nem jön.
Pozsonyról csak jelnyomok voltak, akárhogy nyújtózkodtam. Amúgy ha a ház tulsó végére elvinném az antennát, ott már nem lenne semmi árnyékolás, de úgy már lenne vagy ~70m a koax. Az nem túl sok?
Avatar
Pasa
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009.09.20. 23:40
Tartózkodási hely: Budapest XVII.
Vételi telephely: Budapest XVII.

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Pasa »

LuciFerko írta:Na "táncoltam" kicsit a tetőn, és az E21-en megcsíptem Besztercebányáról a 2-es MUX-ot
A "bánya" stimmel, csak nem beszterce, hanem selmec. :) Egyébként lehet, hogy nem is ezt, hanem Nyitrát fogtad meg. Sajnos Besztercebányáról a toronyból (Suchá Hora) nincs digitális adás. Épp emiatt felénk is halott a szlovák vétel. A Normafánál kocsiban fogtam a poprádi adóról az 1. MUX-ot, de hiába voltam magasan, szakadozott. :(
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

LuciFerko írta:Na "táncoltam" kicsit a tetőn, és az E21-en megcsíptem Besztercebányáról a 2-es MUX-ot, néha szétesik a kép, de nézhető. A többi (E31, E50) nem jön.
Pozsonyról csak jelnyomok voltak, akárhogy nyújtózkodtam. Amúgy ha a ház tulsó végére elvinném az antennát, ott már nem lenne semmi árnyékolás, de úgy már lenne vagy ~70m a koax. Az nem túl sok?
Szia

Gratulálok neked a sikeres vételhez. Nem, semmi, hogy ebben a havazásos időben is összejött. Jelszint/minőség értékek mennyi? Ma, is vehető volt az adás? Ha, netán újdonsült tagunk Pasa észrevétele a helyes, vagyis a közelebbi adót sikerült megcsípned, akkor nekem Szfvár felé kéne vadásznom, az É/ÉK-i irány helyett. Mondjuk Nyitra és Selmecbánya Szfvártól, majdnem ugyanakkora távolságban van. Így, elvileg Bratislava vétele is összejöhet ott. Fogtam a padláson elfekvőben lévő lepkét és felállítottam egy karácsonyfatalpra beleállítván egy műanyagcsövet és egy rossz levélkotró nyelét, aminek elgörbített végére került az antenna. :D Így V-polárban áll. É/ÉK felől 3-4 helyen nézvén 0/0% az eredmény, bár a terjedési körülmények átlagosnak mondhatók. Csak, a Kékes-i adó mux-ai mutatkoztak még így is. 36/39-es csatin 16-29%-os jelnyom, a 44-es is mocorgott, az 53-ason is pár %-nyi volt.
Hát, soknak sok az a 70m-nyi koaxkábel. Most mennyi van az antennán?

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia!

A 70 m kábel nagyon sok. Mindenképpen szükséges egy kis zajú erősítő az antenna csatlakozóra.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Igen, Selmecbánya az, elírtam. :)

80/71 körül váltakozik, de szerintem az STB hibásan mutatja, mert akad, szétesik ez mellett is.

Van erősítő az antennán, méghozzá árnyékolt. Ma még nem kerültem TV elé, tegnap délután melóból egyenesen lementem szüleimhez Enyingre, majd este érek haza.
Avatar
Pasa
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009.09.20. 23:40
Tartózkodási hely: Budapest XVII.
Vételi telephely: Budapest XVII.

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Pasa »

logovadasz írta:újdonsült tagunk Pasa
:lol:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

logovadasz írta:...újdonsült tagunk Pasa észrevétele...
Újdonsült??? 2009. szeptember 20... Nem most volt...

Üdv: Feri
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Egyet nem értek:
Egész stabilan jön a szlovák MUX2 a 21-esen, de az 50-esen nyoma sincs az 1-es MUX-nak. Holott az antenna nyeresége _elvileg_ nagyobb mint a sáv alján.
Ötlet?

Video: http://www24.zippyshare.com/v/0IkcQkJ5/file.html

a 48-as csatornán viszont szerintem jönnek a közszolgálati MUX, a Fehérvár TV 88-90%-os jelnél csak 45-55% minőséget produkál, be is akad néha.
chucky
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: chucky »

LuciFerko írta:Egyet nem értek:
Egész stabilan jön a szlovák MUX2 a 21-esen, de az 50-esen nyoma sincs az 1-es MUX-nak. Holott az antenna nyeresége _elvileg_ nagyobb mint a sáv alján.
Ötlet?
Szia,

Akár Nitráról, akár Selmecbányáról veszed, az 1-es multiplex csak közel fele akkora teljesítménnyel ad, mint a 2-es. Szerintem ez az oka.
Nitra 44/25kW, Selmecbánya 50/31kW
http://volnatelka.sk/mapa-pokrytia/

Szabolcs
Válasz küldése