DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

A szlovák DVB-T adókkal kapcsolatos infók...
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Viszonylag naprakész infót ezen linken találhattok:
http://www.kocsis-ferenc.hu/htm/dvb-t.htm
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

megnövelt teljesítmény Pozsonyból

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
A mai nappal megnövelt teljesítménnyel sugároz Pozsony, az UHF66-on. A csomag is átalakult: STV1, STV2, STV3, JOJ, JOJ Plus. A Markíza és a TA3 kikerült a csomagból, ugyanúgy, mint a rádiók.
Egyenlõre ennyi, szerencsére nagy az évvégi hajtás nálunk. Ünnepek alatt lesz idõm körül nézni az új szlovák adók között (már, ha a többi is elindult, esetleg másik csomag, ilyesmi).
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

uhf69

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Az UHF69-en, éppen letárolható jelszinttel, de még nézhetetlen minõségben sikerült fognom függõleges polarizációval Nové Mesto nad Váhom/Velká Javorina (50 kW, 1. multiplex) adóját.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Szlovák DVB-T

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Sikerült Vennem a Szlovák Tv digitális adását, Poprad Králova hola UHF 61 V 5 kW.
I multiplex MPEG-2: 5 adás vehetõ TV JOJ,STV1,JOJ PLUS,STV3,STV2.
A távolság 240km.

Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DVB-T

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Januárban még csak arról írtam hogy sikerült vennem a Szlovák digitális adást, aztán néma csend.Nos a változás annyi hogy reggelente és késõ este mikor némileg javulnak a vételi viszonyok,heti 2-3 nap is van amikor folyamatosan nézhetõ a Szlovák digitális csomag öt adása, (Poprád C61 V) tudom ez nem sok de ha figyelembe vesszük a 240km-es távolságot akkor nem is olyan rossz eredmény.
A dvb-t adások vételénél több típusú, tv-antennát próbáltunk ki,és még próbálunk,Illés Béla elektromûszerész barátommal.Az eredményekrõl késõbb részletesen beszámolok.


Kép
STV3

Üdv.podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

szlovák mûsorcsomag

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok, szia Feri!
Ma este vettem észre, hogy a szlovákok megváltoztatták az 1-es mux összetételét: STV1, STV2, JOJ, Markíza. Talán indul a 2. csomag? Mit tudtok errõl?
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

Már rég óta készültem rá, hogy én is kipróbálom a DVB-T vételt, kikapcsolódás képpen a Sat vétel mellett.
A vevõkészülékem már régen itt pihent a polcon. Beszereztem egy DTX-92 F típusu antennát a meglévõ többi UHF antenna mellé és felszereltem a rég óta az asztal alatt porosodó Conrad forgatóval.
Tegnap beizzitottam a felszerelést és ráálltam a SZLOVÁK C 61V -re és hatalmas térarõvel jön egész nap.
Kiváncsiságból a C 64 V -re is ráálltam és simán jött az is. Ez már nem jön állandó jelleggel.
Mellékelek két képet a vett csatornákról.
Mivel még kezdõ (kis nyuszi ) vagyok e témában kiváncsi lennék a véleményetekre, mely országok vételével lenne még érdemes próbálkoznom. QTH Szolnok

KépKép
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

2. szlovák multiplex

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Elindult a 2. szlovák multiplex, legalábbis Pozsonyból az 56-os csatornán V-polárral fogható egy új csomag, ami az STV1, STV3, STV3HD mûsorokat tartalmazza. A 75% feletti jelerõsség ellenére nehezen áll össze a kép.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DVB-t

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Érdemes volt korán kelni, nagy volt a zsongás az UHF sávban, az analóg és digitális adások terén. Sajnos a Román DVB-T adásról nem lesz kép mert csak ép azon a határon volt a jelszint hogy néha néha egy két pixel megjelent, de kárpótolt a Szlovák és Szerb DVB-T adás vétele.

Kép
Porad C61/V
Üdv.: podapu
Válasz küldése