DVB-T mûsorsugárzás Horvátországban.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

DVB-T mûsorsugárzás Horvátországban.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

A horvát DVB-T adókkal kapcsolatos infók...
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Viszonylag naprakész infót ezen linken találhattok:
http://www.kocsis-ferenc.hu/htm/dvb-t.htm
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szeptember 26-án frissítettem az oldalt:
http://www.kocsis-ferenc.hu/htm/dvb-t.htm
:lol:
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

ismét horvát dvb-t vétel

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok DXerek!

Adatlapomat megpróbálom kitölteni. Kocsis Ferivel, Hajdú Mihállyal jelenleg is, Navratil Ernõvel régebben (25 éve sok éven át, és aztán 5-6 éve ismét) tartom, tartottam a kapcsolatot.

Elsõ hozzászólásom a ma reggeli jó tropóról szól, az elmúlt hetekben immár másodszor sikerült Öttevényen, az UHF42-es csatin fognom Sljeme DVB-T adását. Ismét tükörtiszta UHF analóg vétellel egyidõben (RTL UHF25, HRT2 UHF28)

Üdvözlettel: Horváth Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: ismét horvát dvb-t vétel

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sszilu írta:Kocsis Ferivel, Hajdú Mihállyal jelenleg is, Navratil Ernõvel régebben (25 éve sok éven át, és aztán 5-6 éve ismét) tartom, tartottam a kapcsolatot.
Szia Szilárd!

Örülök, hogy a hét hónappal ezelõtti regisztrálásod után, most már érdemben is megszólaltál. Így hát, akkor üdvözlünk itt a "Nagy Csapatban", a Magyar Sat DX Klub Fórumán, s remélem hogy sok érdekeset hallunk felõled, a régi- és új vételi eredményeidrõl, tapsztalataidról egyaránt.

Üdvözlettel:
Hajdú Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasz Szilárd !

Szentigaz, ideje volt... Az FM-DX listán naponta találkozom Veled (írásoddal), a DVB-T -re külön figyelek. Sajnos, a ma reggel nálam kimaradt, hajnalban indultam Gyõrbe. Pedig fenem a fogam a horvátokra.
Analógban láttam õket szerencsére eleget.
Pedig a tegnap esti jó cseh terjedés elõrejelezte a szép reggelt.

Üdv: Feri
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

"Bejött" az FM-DX levelezölistán csütörtökre elörejelzett kiváló vételi szituáció.
Kép

Már szerdán este "döngetett" a cseh Mikulov (pillanatnyilag provizorikus antennáról adnak Csehország belseje felé), csütörtökön pedig elsö alkalommal sikerült jugoszláv utódállam DVB-T müsorát vennem...
Reggel 7.20 órakor kapcsoltam be, mikor is viszonylag gyengén jött Belje -böl (Beli Manasztir) az "B" mux (UHF-42/H). A vétel 7.33 órakor erösen legyengült. Kár, hogy tegnap este vagy ma kora reggel nem kutakodtam dél felé... Talán ma este (!)
Csak megjegyzem: ma reggel Mikulov már egyáltalán nem volt vehetö...
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Jó terjedés.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
Való igaz hogy jobb a terjedés,már kedden éjjel 23h-tól dél felöl nagyon sok Szerb adást sikerült vennem.Jelen esetben annyit módosult hogy keleti irányból is várható jobb terjedés mivel, egy lüktetö impúlzáló terjedési forma tapasztalható keleti irányból.Ezt az is bizonyítja hogy most délben megjelent a C39 csatornán a Gyulafehérvárban üzemel? adóról a PRIMA-tv adása.Adóteljesítmény igen szerény talán csak 100W. A távolság viszont 250km.
Bízom benne hogy az este vagy az éjszaka folyamán tovább javul,mivel Nagyszebenben van az egyedüli multiplex ami esetleg elérhetö a C54 csat.a TVR-1,TVR-2 és a TVR-HD A tv adó teljesítménye 1.3kW
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

két új csatorna vétele

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A mai reggelen (2010.04.01.), két új csatornán fogtam horvát digitális csomagot, mindkettõt V-polárban. Az egyik a 44, a másik a 48-as csatornán. Az elõbbi csak egyszer "jött be" , és egybõl átléptem a 47. ill. a 48-as csatornára, próbaképpen, így sajnos nem tárolta le a tévém. A 48-ason 5 adás vehetõ, mint a mellékelt képek mutatják: HRT1, HRT2, RTL, Nova, és a Kapital Network. Minimálisan zajos zágrábi, és kifejezetten gyenge ivanscicai analóg vétel mellett jöttek.

Üdvözlettel: Szilárd

Kép.Kép.Kép

Kép.Kép
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

hajnali teszt Sljemérõl?

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Hajnalban, HRT2 adásszünetben, Ućkaról fogtam a horvát 1. multiplexet, a 28-as csatornán.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Válasz küldése