EGYEBEK

A Magyar TV-DX Klub -al kapcsolatos hírek, információk.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kép
LuciFerko 2016.06.30. (11:29) írta:
ING-SAT írta:
LuciFerko írta:......................
Amúgy a KK két elsőrangú kifogása:
-Megsértem az új szigetelést. (Tudom jól, hogy kényes dolog, ezért ésszel közlekedek fent)
-Ha én felrakom, akkor mindenki más is fel fogja és csúnya lesz. (Kábeltv van mindenkinél)
Amúgy konkrét felszólítást nem kaptam. De ha kapok is, kap egy szép választ :) Vagy tegyem ki a homlokzatra? Na abból lenne balhé igazán :) Csak az erkélyem pont rossz felé néz.
Itt a háborgás tárgya...............
Szia!
Társasházak esetén azt a nem lényegtelen körülményt is figyelembe kell venni, hogy a társasház külső határoló főfalai, valamint a födém, a szigetelésével együtt közös tulajdonban van. A közös tulajdoni épületrészek igénybevételére pedig a társasház közgyűlésének külön engedélyező határozata szükséges, ha nincs erre vonatkozó szabályozás az alapító okiratban az szmsz-ben, vagy esetlegesen a házirendben. Az tény, hogy a panel társasházak tető-födém szigetelése kényes kérdés, könnyen sérül (főleg télen), s a szakszerű javítása is igen bonyolult, ezért horribilis összegbe került.
Üdv.:
Ahhoz képst ha keletről fúj a szél és szakad, beázok :) Szóval úgymond a tetőn van jobb helyen? Mert az oldalsó födém megfúrása tényleg problémás lehet. Mondjuk a szembe lévő panelon 2 parabola is fel van oldalra fúrva.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kép
ING-SAT 2016.06.30. (14:06) írta:
LuciFerko írta:................ Ahhoz képst ha keletről fúj a szél és szakad, beázok :) Szóval úgymond a tetőn van jobb helyen? Mert az oldalsó födém megfúrása tényleg problémás lehet. Mondjuk a szembe lévő panelon 2 parabola is fel van oldalra fúrva.
Ami tudtam, gondolok az ügyről, azt megírtam.
Más kérdés az, ha esetleg időszakosan beázik a külön tulajdoni hányadú lakásod, akkor fel kell hívni (írásban) a közös képviselőt, hogy tegye meg a szükséges intézkedéseket a beázás megszüntetésre (amely esetleg - a társasház ellen indítandó perben - bírósági úton is kikényszeríthető), és megint más kérdés a helyi sajátosságok alapján, a közös tulajdoni épületrészek "használhatósága".
Egyébként, olyan, hogy "oldalsó födém" nincs, talán a födém, "oldalsó határoló elmeire" gondolsz. A feltett fotódat szemlélve, antennádat talán ezen elemre szerelve, okozhatja a legkevesebb "műszaki problémát" az antenna elhelyezés, de ez nem befolyásolja a közös tulajdoni használhatóságot..........
Üdv.:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kép
LuciFerko 2016.06.30. (20:07) írta:
ING-SAT írta:. A feltett fotódat szemlélve, antennádat talán ezen elemre szerelve, okozhatja a legkevesebb "műszaki problémát" az antenna elhelyezés, de ez nem befolyásolja a közös tulajdoni használhatóságot..........
Üdv.:
Szóval műszakilag ott a liftház oldalán jó helyen van?
Bízok benne, hogy "elül" a balhé. Amúgy akkor szabálytalan a kb 5 fent elhelyezett klíma-kültéri egység is.
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki, hogy az elmúlt 4 év során használt web tárhelyről az összes anyagomat eltávolították, így a csatolt fotók zöme ill. a hanganyagok sem elérhetőek. Az okát sajnos nem tudom, mert a tárhelyen és itt is regisztrált email fiókom (enjoe@freemail.hu) is napok óta "halott" :cry:

Ezek után, nem tudom, hogy érdemes-e bármit kitenni a netre...az elmúlt 14 év alatt ez volt az 5-dik "legyalult" webtárhelyem. Sajnos a tárhelyen lévő állományról mentésem (rendszerezetten) nincs, így vissza nem fogom tudni állítani.

üdv Józsi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Szia Józsi

Ez a http://enjoe.ucoz.hu/ az oldalad?? Nálam perpill jó. Szerintem kis technikai probléma volt a tárhelyen. Nem kell rögtön infarkust kapni, ha épp nem elérhető. ;-) Ingyenes kép/fájlmegosztó, webtárhely használatának egyik mellékhatása ez a net világában. Azért, írj nekik, ha megszűnne pénzügyi/egyéb okok miatt, akkor jelezzenek időben, az állományok lementése/átlinkelése végett. (DVD-n/HDD-n gondolom meg vannak az anyagok.) A Freemail meg él és virul.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Németh Józsi írta:Sziasztok!
regisztrált email fiókom (enjoe@freemail.hu) is napok óta "halott" :cry:
üdv Józsi
Szia Józsi!

Feleségem, Vera freemail-fiókja, kb. 2 hétig nem működött, illetve belépni be lehetett, de teljesen üresnek látszott, a szokásos mappák sem voltak a helyükön. Egy-két napja ismét működik, szerintem, valami átalakítás, fejlesztés lehet.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sszilu írta:
Németh Józsi írta:Sziasztok!
regisztrált email fiókom (enjoe@freemail.hu) is napok óta "halott" :cry:
üdv Józsi
Feleségem, Vera freemail-fiókja, kb. 2 hétig nem működött, illetve belépni be lehetett, de teljesen üresnek látszott, a szokásos mappák sem voltak a helyükön. Egy-két napja ismét működik, szerintem, valami átalakítás, fejlesztés lehet.
Szia!

Köszi, támadás érte a szerverüket, majd szerver hiba...legalább is ezt publikálják. Megnéztem, belépni be tudok - de nem szoktam, mert pop3-mal kezelem a leveleimet, napi szinten át szoktam tölteni a saját gépemre...

üdv Józsi
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Józsi véleménye a legvalószínűbb! Én négy freemail fiókot kezelek, melyek közül egy hetek/hónapok óta akadozott (a másik hárommal nem volt gond). Nálam is külső támadásra hivatkoztak - de már működik rendesen (nem voltak "elveszett" levelek sem, letöltötték az "üzemszünet" alatt érkezőket is...)
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Kocsis Ferenc írta:Józsi véleménye a legvalószínűbb! Én négy freemail fiókot kezelek, melyek közül egy hetek/hónapok óta akadozott (a másik hárommal nem volt gond). Nálam is külső támadásra hivatkoztak - de már működik rendesen (nem voltak "elveszett" levelek sem, letöltötték az "üzemszünet" alatt érkezőket is...)
Nekem a freemail még nem állt helyre, viszont még tegnap este üzenetet váltottam a web tárhely üzemeltetőkkel...nálunk nincs és nem is volt hiba -> üzenet időpontjára újra elérhető volt minden tartalmam, előtte "a gépházba" adminként sem tudtam belépni...érdekes.

üdv Józsi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Németh Józsi írta:Sajnos úgy néz ki, hogy az elmúlt 4 év során használt web tárhelyről az összes anyagomat eltávolították, így a csatolt fotók zöme ill. a hanganyagok sem elérhetőek. Az okát sajnos nem tudom, mert a tárhelyen és itt is regisztrált email fiókom (enjoe@freemail.hu) is napok óta "halott" :cry:
Ezek után, nem tudom, hogy érdemes-e bármit kitenni a netre...az elmúlt 14 év alatt ez volt az 5-dik "legyalult" webtárhelyem. Sajnos a tárhelyen lévő állományról mentésem (rendszerezetten) nincs, így vissza nem fogom tudni állítani.
Sziasztok!

Bár a téma kitárgyalásra került, de azért megemlíteném; sajnos előfordul, hogy sok év anyaga, egy pillanat alatt eltűnhet a netről. Mint egy 10 évnyi, folyamatosan felrakott, az 1970-es évektől indult TV-DX vételi videóim anyagát törölte (elérhetetlenül, végérvényesen) a YouTube, cca. 1 éve, arra hivatkozással, hogy valamelyik feltett monoszkóp videója alatt sugározott zenei hangfelvétellel szerzői jogot sértettem, s ezért a teljes profilomat törölték. Így azóta elérhetetlen az ingsat1 YouTube oldalam.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése