EGYEBEK

A Magyar TV-DX Klub -al kapcsolatos hírek, információk.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:...
Hirtelen nem tudtam, hová írjam a kérdésem, talán itt jó lesz.
Szóval, arra lettem figyelmes, hogy ha be van kapcsolva a műholdvevő, akkor a TV-n a földi DVB-T térerő csaknem a felére csökken. Analógra váltva a tunert pedig gerjedést tapasztalok bizonyos tartományokban.
Szerintetek mi okozhatja? A műholdvevő és a TV közelsége? Vagy az, hogy a parabolaantenna kábele és a földi antenna kábele egy csőben jön le? A műholdvevőben nincs UHF modulátor, tehát az nem zavarhat be.
Ha van tippetek, szívesen fogadom!...
Szia Szabolcs!

Így első hallásra nem tudom, hogy mi lehet a probléma azt nem tudom, de az általad vélt körülmények szinte biztosan nem okozhatják ezt gondot. Nálam egy csőben jön le a tetőről több műholdas-, a DVB-T-, és a kábeltévé antennájának koax kábelei is, de semmi problémát, egymásra hatást nem okoznak. Okozott viszont gerjedést a tv-nél egy hibás, gyári HDMI kábel a műholdvevő és a FullHD-s tv között, s mivel a okára nem tudtam több hétig sem rájönni, ezért a kereskedővel kicseréltettem a 3D-s 50 colos tv-t, de mivel ezután is jelentkezett a probléma minden csatlakozó, összekötő vezetéket kicseréltem. A műholdvevőt és a tv-t összekötő HDMI-s kábelt egy minőségi gyártó aranyozott csatlakozójú kábelére cseréltem ki, s azóta minden vételi problémám megszűnt. Így arra gondolok, hogy nem lehet kizárni annak alehetőségét nálad sem, hogy valamelyik összekötő vezetéked esetleg kontakt hibás, talán "jelkiszóródása" van, s ez okozhatja a problémád.

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szia Mihály,

Igazad lehet, köszönöm a tippet! Próbaképpen kihúztam a tv-ből a HDMI kábelt és máris minden helyrejött. Majd kicserélem egy minőségire, mert ezt még anno a beltérihez mellékelték. Gondolom valami olcsóbb darab.

Szabolcs
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A legutóbbi szél ismét kárt okozott a forgatómban, most a csigakerék törött el benne.
Szerencsére, az évek alatt "begyűjtött" alkatrészek között találtam egy elfogadható állapotban lévőt, így ismét üzemel a rendszer. Remélem, most már nem szélvihar, hanem tropó érkezik!

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

logovadasz írta:
ING-SAT írta:Rottenbacher Sándor Fórum-, és amatőrtársunk TV-DX-es hobbyjáról a munkahelyi (Zollner Elektronik AG) üzemi lapjuk 2014. szeptember havi számában, egy ismertető írás, beszámoló jelent meg, melyet itt, a Fórumunkon is bemutatnék.....
Sziasztok
A képen, látható egy tv-s riportműsornak egy képkockája. Amely, nem más mint a Fókusz című "közszolgálati magazin" Monoszkópvadászok címmel leadott riportjából való. Ez, nincs meg valakinek digitális formában? Annak idején, láttam a tv-ben és ~10 éve még fent volt a neten, a legismertebb videómegosztó portálon. Azóta, nyomtalanul eltűnt a netről. :S
Üdvözlettel:
logovadasz
A kért "FÓKUSZ" video megtekinthető a sathunters TV-DX amatőröket bemutató oldalán (is).
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
jamina68
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.08.20. 23:29
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Vételi telephely: Békéscsaba

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: jamina68 »

Kapcsolat felvétel céljából keresem Borsics Sándor Gödi műholdvadász valamilyen elérhetőségét.
Köszönettel: jamina68
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

jamina68 írta:Kapcsolat felvétel céljából keresem Borsics Sándor Gödi műholdvadász valamilyen elérhetőségét.
Köszönettel: jamina68
Skype-n elérheted ha néha be van kapcsolva, illetve felvesz a partnerei közé.
A Skype "azonosítója": lovag011
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kép
LuciFerko 2016.06.29. (11:08) írta:
Talán ide jó helyre írom:
Elkezdett velem pörölni a közös képviselő, hogy a tetőre nem lehet semmilyen antennát kirakni. De ennek ellenére a tető másik részén épp most kezdett bázisállomást építeni az egyik mobilszolgáltató.

Mondja, hogy kérjek építési engedélyt, statikai vizsgálatot, stb és akkor talán meg lehetne szavaztatni. NADE: Itt egy passzus:
23§(1) bekezdés: Minden lakó jogosult a közös tulajdon tárgyainak használatára,ez azonban nem sértheti a többi tulajdonos társ ezzel kapcsolatos jogát és jogos érdekét.
Építési engedély meg akkor kéne, ha 6m-nél nagyobb árbócot tennék, vagy az antenna oldalirányba nagyobb lenne mint 4 méter. Konkrétan megkérdeztem, és ezt a választ kaptam.

Fizetem a közös költséget, az antenna meg csak ki van bilincselve a liftház oldalán található rácsra, fúrás sem történt, lentről nem is látható.
Az Szmsz-ben sincs erre kitétel, kb az van benne ami a törvényben. Nyilván, a GSM "tornyot" meg kellett szavaztatni mert 15 nm-et elfoglal a tetőből.

Amúgy az antenna jobb helyen lenne a homlokzaton (akár ki is tudok nyúlni állítani) mivel a 9.-en lakok. De szerintem annak a megfúrása jóval neccesebb, mivel új szigetelés van.

Valaki közületek találkozott már ilyen problémával? És ha igen hogy oldotta meg?

Megjegyzem, hogy 2013 év vége óta kint van az antenna, csak most a mobilszolgáltató miatt felment a közös képviselő körülnézni. Lakókat eddig nem zavarta, utcáról látni sem lehet :)
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kép
ING-SAT 2016.06.29. (13:15) írta:
LuciFerko írta:Talán ide jó helyre írom:
Elkezdett velem pörölni a közös képviselő, hogy a tetőre nem lehet semmilyen antennát kirakni. De ennek ellenére a tető másik részén épp most kezdett bázisállomást építeni az egyik mobilszolgáltató.
Mondja, hogy kérjek építési engedélyt, statikai vizsgálatot, stb és akkor talán meg lehetne szavaztatni. NADE: Itt egy passzus:
23§(1) bekezdés: Minden lakó jogosult a közös tulajdon tárgyainak használatára,ez azonban nem sértheti a többi tulajdonos társ ezzel kapcsolatos jogát és jogos érdekét.
Építési engedély meg akkor kéne, ha 6m-nél nagyobb árbócot tennék, vagy az antenna oldalirányba nagyobb lenne mint 4 méter. Konkrétan megkérdeztem, és ezt a választ kaptam.
Fizetem a közös költséget, az antenna meg csak ki van bilincselve a liftház oldalán található rácsra, fúrás sem történt, lentről nem is látható.
Az Szmsz-ben sincs erre kitétel, kb az van benne ami a törvényben. Nyilván, a GSM "tornyot" meg kellett szavaztatni mert 15 nm-et elfoglal a tetőből.
Amúgy az antenna jobb helyen lenne a homlokzaton (akár ki is tudok nyúlni állítani) mivel a 9.-en lakok. De szerintem annak a megfúrása jóval neccesebb, mivel új szigetelés van.
Valaki közületek találkozott már ilyen problémával? És ha igen hogy oldotta meg?
Megjegyzem, hogy 2013 év vége óta kint van az antenna, csak most a mobilszolgáltató miatt felment a közös képviselő körülnézni. Lakókat eddig nem zavarta, utcáról látni sem lehet :)
Szia LuciFerko!
Talán szerencsésebb, s helyesebb lett volna a "Klubhírek/Off topic", vagy a "Klubhírek/Egyebek" topikba írni a felvetett aggályaidat, főleg ha valami "eszme csere" bontakozna ki a "Fórum-társak" között a témában.

Az én meglátásom szerint szerint elég kevés az általad jelzett információ, hogy esetlegesen valami értelmes "jogi tanácsot" lehessen adni, de:
- Nem írtad, hogy bármilyen szabályozást tartalmaz-e a Társasházatok szervezeti-működési szabályzata az egyéni antennák felszerelése, felszerelhetősége, az azokkal kapcsolatos követelmények tekintetében.
- Egy "normál antenna felszereléséhez nem szükséges az építési hatóság engedélye, ez csak a 6 méternél nagyobb antennákra vonatkozhat, a városképi követelmények helyi szabályozása, előírásai, megint egy külön téma.
- Alap esetben, a közös képviselő, a Te-, és a többi tulajdonostárs alkalmazottja! Ebből kifolyólag csak olyat kérhet tőled, amely a társasház irataiban (alapítóokirat, szervezeti-működési szabályzat, egyedi közgyűlési határozat) bármely tulajdonostárs részéről hozzáférhető volt, arról valamilyen (írásbeli) tájékoztatást kapott.
- Közel három évvel a felszerelése után már nem igen kifogásolható a közös képviselő részéről semmi! Közgyűlési határozat meghozatalát ugyan kezdeményezheti a társasház közgyűlésétől, de ennek kimenetele a részéről is igen bizonytalan.
- Amennyiben mégis születne ilyen közgyűlési határozat a jövőben, akkor azt, 60 napon belül, bármely tulajdonostárs, így Te is, megtámadhatód a bíróság előtt, annak érvénytelensége megállapítását, pld. arra azon indokra tekintettel is, hogy, az már közel 3 éve háborítatlanul a helyén van, az a Társasházi közösség jogos érdekeinek lényeges sérelmével nem jár, stb. [Társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény 42. § (1) bekezdése.]
Üdv.:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kép
LuciFerko 2016.06.30. (09:17) írta:
Akkor valamelyik admin pls rakja át :)

Szia!
A működési szabályzatban szó sincs antennákról, csak a közös használatú helyiségekben elhelyezett "tárgyakról" amit csak ideiglenesen szabad (Ideiglenes, ha lesz család, költözünk kertesbe :D)
Csak ezt kaptam meg írásban, de a lépcsőházban is kint van.
BTW akkor hogy is van a GSM antennákkal? Ja hogy azért jár pénz :))) (évi netto 500e)

Amúgy a KK két elsőrangú kifogása:
-Megsértem az új szigetelést. (Tudom jól, hogy kényes dolog, ezért ésszel közlekedek fent)
-Ha én felrakom, akkor mindenki más is fel fogja és csúnya lesz. (Kábeltv van mindenkinél)

Amúgy konkrét felszólítást nem kaptam. De ha kapok is, kap egy szép választ :) Vagy tegyem ki a homlokzatra? Na abból lenne balhé igazán :) Csak az erkélyem pont rossz felé néz.

Itt a háborgás tárgya
Kép
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kép
ING-SAT 2016.06.30. (09:47) írta:
LuciFerko írta:......................
Amúgy a KK két elsőrangú kifogása:
-Megsértem az új szigetelést. (Tudom jól, hogy kényes dolog, ezért ésszel közlekedek fent)
-Ha én felrakom, akkor mindenki más is fel fogja és csúnya lesz. (Kábeltv van mindenkinél)
Amúgy konkrét felszólítást nem kaptam. De ha kapok is, kap egy szép választ :) Vagy tegyem ki a homlokzatra? Na abból lenne balhé igazán :) Csak az erkélyem pont rossz felé néz.
Itt a háborgás tárgya...............
Szia!
Társasházak esetén azt a nem lényegtelen körülményt is figyelembe kell venni, hogy a társasház külső határoló főfalai, valamint a födém, a szigetelésével együtt közös tulajdonban van. A közös tulajdoni épületrészek igénybevételére pedig a társasház közgyűlésének külön engedélyező határozata szükséges [társasházi törvény 23. § (2) bekezdés], ha nincs erre vonatkozó szabályozás az alapító okiratban az szmsz-ben, vagy esetlegesen a házirendben. Az tény, hogy a panel társasházak tető-födém szigetelése kényes kérdés, könnyen sérül (főleg télen), s a szakszerű javítása is igen bonyolult, ezért horribilis összegbe kerülhet.
Üdv.:
Válasz küldése