Hírek, információk

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Hírek, információk

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A Magyar Televízió 55 évéről (1957. május 1. - 2012. május 1.)....
http://richpoi.com/cikkek/kultura/55-ev ... iozas.html
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Hírek, információk

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!
TV-Társaságok rendszerint használtak kizárólag belsőhasználatra kiadott tesztábrákat, melyeket kevésbé ismerhetünk. A Holland tv is használt ilyet a szines adásokra való átérés idelye alatt, PHILIPS TELEVISION felirattal.

Kép
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Hírek, információk

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!
Tesztábráknál maradva, nagyon sok tipusú jelgenerátort használtak. (TV gyártók szervizek TV-társaságok). Egy népszerü tipus volt BK 1077B, mely az "indiánfejes" tesztábrán kivül más ábra tipusokat is megtudott jeleniteni.
http://antiqueradio.org/BK1077BTelevisionAnalyst.htm

Kép
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Hírek, információk

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:Tesztábráknál maradva, nagyon sok tipusú jelgenerátort használtak. (TV gyártók szervizek TV-társaságok). Egy népszerü tipus volt BK 1077B, mely az "indiánfejes" tesztábrán kivül más ábra tipusokat is megtudott jeleniteni.
Szia Sándor!

Köszi az infót, de valószínűleg elkerülte a figyelmedet, hogy az "Indián fejes" monoszkóp ábra (RCA "Indian Head" Test Card) bemutatása, alkalmazási körének ismertetésére a Fórumunk TV-DX főkönyvtárának, "Tesztábrák (monoszkópok és elektronikus tesztábrák)" topikjában bemutatásra került (az első oldal 3. beírásként) 2010. 02. 05.-én.
viewtopic.php?f=5&t=73

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Hírek, információk

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Misi!
Valószinü rosszul fogalmaztam meg a mondandóm. Én csak egy tesztábra generátort szerettem volna bemutatni amit TV-társaságok használtak. Az álltalam nem ismert ábrák valószinü belső használatuak lehettek. A készülék persze alkalmas volt a mindeki álltal ismert indián fejes monoszkóp megjelenitésére. Ennek a monoszkópnak a bemutatását már régen megtetted. Igy részemről teljesen felesleges és értelmetlen lenne az ujra bemutatása.
Elnézést kérek mindenkitől, hogy ennyire félre érthető volt a hozzászólásom.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Hírek, információk

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:Szia Misi!
Valószinü rosszul fogalmaztam meg a mondandóm. Én csak egy tesztábra generátort szerettem volna bemutatni amit TV-társaságok használtak. Az álltalam nem ismert ábrák valószinü belső használatuak lehettek. A készülék persze alkalmas volt a mindeki álltal ismert indián fejes monoszkóp megjelenitésére....
Szia Sándor!
Valamit valószínűleg félre értelmezel! Az általad behivatkozott linken található angol nyelvű oldalt, weblapot, figyelmesen átolvasva, az azért egy kicsit másról szól.
Philip I. Nelson 1995-ben indította el a máig is frissített, tárgyi website-t, ”műszaki, tv-s múzeumát”, amelyen az amerikai televíziózás történetét próbálja meg bemutatni egy sajátos szemszögből, az 1936-tól az 1960-as évekig használt televíziók, illetve e készülékek szervizeléshez használt műszerek, stb. bemutatásával is.
Az oldalon bemutatott, s általad is behivatkozott jelgenerátornak nem sok köze van a TV-stúdiók által adott időszakban használt, kisugározott tesztábrákhoz, azaz a monoszkóp ábráikhoz és elektronikus tesztábráikhoz. A bemutatott készülék egy speciális "kombi jelgenerátor", egy szervizelő készülék, azaz a tv-szerviz műhelyek által használt, elsősorban a tv-készülékek műszeres beállításához alkalmazott készülék, amely alkalmas volt beépített áramköreinek köszönhetően, több fajta, típusú, korábbi évtizedekben használt beállító ábrák megjelenítésére is.
Az „eredeti” (1936-os) indián fejes monoszkópot anno, a TV-stúdiók nem ilyen szerviz készülékek segítségével állították elő, és sugározták ki, hanem speciális elektroncsővel, melyet egy, 1 - 2 évtizeddel későbbi (ún. "G" típusú) monoszkóp ábrával, ill. annak elektroncsövével is szemléltetnék:

Kép.Kép.Kép

Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Hírek, információk

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Misi!
Szerintem egyetértünk. Amenyiben ugy gondolod, hogy a hozzászólásom nem jó, akkor perrsze töröld. Már annak érdekében is, hogy ez az oldal arról szóljon amiért létre lett hozva. Engem ugyan a jószándék vezérelt, de ez nem azt jelenti, hogy nem hibázhatok.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Hírek, információk

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:Szia Misi!
Szerintem egyetértünk. Amenyiben ugy gondolod, hogy a hozzászólásom nem jó, akkor perrsze töröld. Már annak érdekében is, hogy ez az oldal arról szóljon amiért létre lett hozva. Engem ugyan a jószándék vezérelt, de ez nem azt jelenti, hogy nem hibázhatok.
Szia Sándor!
Az általad feltett (angol nyelvű) információ (website) jó, hasznos, s lényegében a "megfelelő" helyre is lett feltéve, csupán annak magyar nyelvű "körítése", magyarázata, volt kissé pontatlan, ezért próbáltam azt a "megfelelő helyére értelmezni".

Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Hírek, információk

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Misi!

Ezuton is köszönöm a segitséged és a közremüködésed ebben a témakörben.
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Hírek, információk

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!

A Holland TV uj monoszkópot ad. (digitáliis földi)
Kép
Válasz küldése