Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek (E83°)

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 83,0 fok (G-Sat 30) indiai műhold 3,805 GHz (H), SR:28500, FEC:5/6 értékű, mint egy 30 tv-programot szolgáltató nagy csomagban vehetővé vált a korábbról már ismert Sky TV csatorna helyén a Gujarat 1st programja a 1921/1922 PIDs értékű csatornán, míg a 1931/1932 értékű csatorna értékekkel az IBC Tamil regionális csatorna indult el. Mivel ezen műsorcsomag tekintetében a MPEG 4 tömörítési rendszer mellett egy ideje áttértek az DVB-S2 8PSK moduláció használatára, így 150 cm-es antennával éppen vételhatáros, azaz célszerű kissé nagyobb méretű antenna 24 órás stabil vételéhez. A leromlott vételei lehetőség miatt a Gujarat 1st. vétele során még logo vételi fotót nem tudtam rögzíteni. Az IBC Tamil nevű program esetében gyakrabban sugároznak program logot, így arról vételi fotómmal is beszámolnék.

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek (E83°)

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 83,0 fok ( most G-Sat 30) indiai műhold pozíció egyik legrégebbi programja a Lok Sabha TV angol nyelvű, az indiai parlament munkásságoz kapcsolódó közszolgálati csatorna volt. A korábbi csatorna pozíciójában azonban most egy új tv-program indult el Sansad TV néven. Az angol nyelven adott új csatorna - 16:9-es képformátumban - hasonló tartalmú, de színesebb programkínálatú mint a Lok Sabha Tv volt. Az új, "váltó" tv-programra jellemző a rendkívül jó minőségben (SD-ben!) és nagy jelszinttel sugározott adás. Így 140 cm-es antennával véve is jól vehető. Nem zárható ki azonban hogy a transzponder teljesítményt visszaveszik majd a korábbi Lok Sabha TV jelszintjére, amely 150-es antennával is csak alkalomszerűen volt vehető Budapest térségében. A 4,170 GHz (H), SR:4650, FEC:3/4, PIDs:768/769 transzponder értékű Sansad TV vételéből tegnap rögzített programazonosítók (logok, híradó inzertek) köréből egy fél tucatot bemutatnék:

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek (E20°)

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 20,0 fok (Arabsat 5C) műholdpozícióban egy szomáliai kis tv-műsor csomag indult el 3,785 GHz (L), SR:4270, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S QPSK rendszerben, 16:9 képformátumban. A műsor csomag SID:101 azonosítójú csatornájáról a Rejo TV, a SID:102 azonosítójú csatornájáról a Tusmo TV, a SID:103 azonosítójú csatornán a Shabelle TV, míg a SID:105 azonosítójú csatornán a Nabad TV programja vehető. A csomag jelszintje 180 cm-es antennával nézve, igen magas, akár 100 %-os tartalékkal is rendelkezik, mégis bizonyos (kora esti) napszakban a 100%-ról akár 0%-ra is leshet rövid időre a jelszintje. A vételükből rögzített képernyőfotókból egy csokorra valót itt is bemutatnék:

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek (W40,5°)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Új csatornával bővült az SES-6 (40.5W) 3710L SR:8330 DVB-S2/8PSK értékekkel vehető csomagja.
A Canal Sur TV nem összetévesztendő az andalúz Canal Sur-ral. A vételből két fotót "hoztam".

Kép
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek (E49°)

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A mostani "orosz hírcsatornák (RT, stb.) letiltása" az EU-s érdekeltségű szatellitekről időszakában már, már kuriózumnak tekinthető a C-sávban egy-egy ilyen vételi lehetőség megjelenése. Az orosz érdekeltségű, tulajdonú Yamal 601 sorozatszámú műholdon (E.49,0 fokon) már két hónapja elindult az RT News International programja, angol nyelvű verziójában. A 3,586 GHz (L), SR:8000, FEC:3/4 értékű transzponderről MPEG-2, DVB-S rendszerben adott programnak jók a vételi lehetőségei már 150 cm-es antennával is. A programban gyakran feltűnnek a Magyarországgal kapcsolatos információk, tudósítások is. Az EU-ban tiltólistás programból rögzített képernyőfotóim köréből néhányat bemutatnék.

Kép.Kép

Kép. Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek (E3,1°)

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 3,1 fok műholdpozícióból (Eutelsat 3B sorozatszámú műholdról) már egy éve vehető a Congo-Kinshasa-i Anem TV Sat vallási szellemiségű, francia nyelvű tv-program. A 4,027 GHz (L), SR:1841, FEC:3/4, PIDs:258/257 transzponder értékű, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, tömörítéssel adott programot azonban ez ideig én még venni nem tudtam a 180 cm-es Grante tükrömmel. Az elmúlt napokban (1-2 napra) azonban olyan mértékben megnőtt a program jelszintje, hogy 180-as tükör is elég volt a stabil vételéhez. Mostanra azonban a lockolási szint alá eset vissza nálam a jelszintje. Így a programból logót, érdemi inzertet rögzíteni nem sikerült. A rögzített programképei közül a vétel szemléltetésére 2 db.-ot bemutatnék.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek (W40,5°)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Új, fullHD csatornák jelentek meg az SES-6 (40.5W) hold, Duna World által is használt transzponderén.
A Love Nature HD, Trace Sport Stars HD, Euro Channel HD és az Euronews Spanish HD egyelőre szabadon vehető.
Adatok: 3803L SR:30000 DVB-S2/8PSK
A vételhez nálam 220-240cm-es antenna szükséges.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek (E38°)

Hozzászólás Szerző: chucky »

A Paksat 1R (38E) jelenlegi csapnivaló teljesítményéhez képest meglepően nagy térerővel vehető a nemrég indult SAB TV. Akár még 150 centis tükörrel is érdemes lehet nekifeszülni. Vételi adatok: 3799V SR:5500 DVB-S2/8PSK

Kép
Kép
Kép
Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek (E3,1°)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Néhány hete indult egy szenegáli multiplex az Eutelsat 3B (3.1E) hold 3764R frekvenciáján, SR:31250 DVB-S2/8PSK értékekkel.
Ezt a csomagot én csak 240cm-es antennával tudtam megfogni, így is csak reggel 9 és este 8 között van stabil vétel.
Az első adag képet az alábbiakban mutatom be. Sorrendben: RTS1, RTS2, iTV, 7TV, Lamp Fall TV, Leral TV, Malikia TV, 2S TV, RDV

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek (E38°)

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Az X-sávos amatőr adások mostanába ritkábbak, ezért átszereltem C-sávra és megnéztem a E38°~C-sávot. Találtam egy eddíg még általam nem fogott csatornát, melyről csináltam pár fotót. Egyenlőre stabilan vehető.

Kép

Kép

Kép

Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Válasz küldése