Azonosítatlan TV-DX vételek

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:... A válasza; TV-Twenty, BP XX-ker. Úgy néz ki, egy rejtély megoldódott. ...
A rejtély talán még sem oldódott meg, valamit rosszul azonosított az az amatõr társ.
A TV Twenty az UHF 31 csatornán talán azért sem lehetett Budapest XX. ker.-i földi adó, hisz a budai "Hármas határ-hegyre telepített Fõnix TV mint budapesti, nagykörzeti (privát) tv adó, indulása óta (tudomásom szerint) az UHF 31. csatornán való üzemelési engedélyel rendelkezik, melyet még Budapesttõl akár 100 km-re is venni lehetett és venni lehet jelenleg is, s tudomásom szerint Sándor (és pld. podapu) is kitûnõ minõségben veszi ezt a tv-adót jelenleg is. Így kizárható, hogy ugyan azon frekvencián egy síkvidéki, szintén budapesti kerületi tv-adó üzemelhetne, vagy üzemelhetett volna. Az Antenna Hungária, majd a Hirközlési Felügyelet "zavarszûrõ szolgáltatása" órákon belül azonosította és leállította volna, mint az e frekvenciára engedélyel rendelkezõ Fõnix TV-t zavaró jelet.
Tehát lehet tovább keresni, azonosítani ezt a tv-jelet!
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,

Végignéztem az NMHH holnapján található összes mûsorszolgáltatós nyilvántartást (földi, kábel, mûholdas), de egyikben sem szerepel TV Twenty néven semmi.
Ennek tükrében két lehetõség maradt:
Vagy kalóz adás, vagy pedig Szlovákiából valami magyar nyelvû csatorna. Tekintve a vételi körülményeket, ez utóbbi szerintem esélyesebb. De sajnos nem tudom, hogy hol lehetne szlovák adatbázishoz hozzáférni.
Kardos Attila
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2008.09.25. 16:39
Tartózkodási hely: Kistarcsa
Vételi telephely: Kistarcsa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kardos Attila »

ING-SAT írta:
RS 3806 BDXC írta:Az Antenna Hungária, majd a Hirközlési Felügyelet "zavarszûrõ szolgáltatása" órákon belül azonosította és leállította volna,
Az AH-nak ehhez semmi köze. A Fõnix tv saját tulajdonú adótoronyból (!) megy.
Az NMHH az már nyilván érdeklõdõ volna...
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kardos Attila írta:Az AH-nak ehhez semmi köze. A Fõnix tv saját tulajdonú adótoronyból (!) megy.
Az NMHH az már nyilván érdeklõdõ volna...
Szia Attila!
Nyilván Te is tudod, hogy 15-20 évvel ezelõtt (de még néhány éve sem) nem volt NMHH, hanem korábban (mint említettem) a Hirközlési Fõfelügyelet/Felügyelet budapesti zavarszûrõ állomása látta el ezt a feladatot. 1990-es évek elején még nálam is végeztek ilyen zavarszûrõ mérést, ellenõrzést. Egyébként 1990-et megelõzõen a Magyar Postának, majd (emlékeim szerint) még a teljesen állami tulajdonú, Antenna Hungáriának is volt kezdetekben ilyen feladatköre. Én olyat sehol sem írtam, hogy az AH sugározná a Fõnix Tv-t, az egyik "legprivátabb" magyar körzeti televíziót.
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Twenty

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Szerintem nem lehet bp-i az adó! Távoli sem lehet, mert más is fogná! Vagy fogja más valaki is a környéken???
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Twenty

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sszilu írta:Szerintem nem lehet bp-i az adó! Távoli sem lehet, mert más is fogná! Vagy fogja más valaki is a környéken???
Hát, ha budapesti (kerületi) adó lenne, akkor nekem is kellene fognom, látnom, de én ilyennel (sajnos) nem büszkélkedhetek, míg a Fõnix TV-t meg vagy 20 éve, kitûnõ minõségben, folyamatosan veszem.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!

Érdekes, Pali fotóján C-31 felirat látható. Pedig nálam Ch-29-en jön. Készitettem is egy képet néhány perce.

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:Érdekes, Pali fotóján C-31 felirat látható. Pedig nálam Ch-29-en jön. Készitettem is egy képet néhány perce.
Egyre érthetetlenebb ez a "TV Twenty" ügy!
- Hogy nem budapesti program az már biztosnak látszik, ugyan úgy mint, hogy nem a magyar hatóságok által engedélyezett földfelszini sugárzású analóg program.
- Most akkor valójában melyik csatornán, a C.57., C.31., vagy C.29. csatornán adják-e?
- Valójában milyen irányból vehetõ (a legjobban)?
- Minden egyéb (internet, kábel-tv, stb.) csatlakozás megszüntetni a tv-készülék közelében, s kizárólag a forgatós UHF csoportantennát forgatva megkeresni a legjobb vételi irányt, a legnagyobb vételi jelszintet.
- Én még az esetleges szlovákiai vételt is megkérdõjelezném, hisz ha azt Gödön venni lehet, akkor azt másnak is el kellet volna már csípnie, de eddig senki sem jelezte a környékrõl sem, hogy fogná ezt a programot.
Mindezek után felmerül a gyanú, hogy ez egy pár kilométeres vételkörzetû, amatõr teszt adás, esetleg a gödi kulturális mûhelyben való dolgozó "szakik" barkácsolásának idõszakos végterméke.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Misi!

Gödön már buktak kalóz állomások FM-ben. Nem kizárt, ugyan ez a TV-sávokon sem.

Amikor buktak, kiderult, hogy a mûsort többen relézik. Nem kizárt, hogy ezt is. Talán nálam is ettõl van némi zür-zavar, hogy mikor és hol fogom.
(Egyébként Palitól kaptam negatívot, ha elõhívatom, teszek még fel képet.)

Üdv:Sanyi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:Gödön már buktak kalóz állomások FM-ben. Nem kizárt, ugyan ez a TV-sávokon sem.
Szia Sándor!

2011. augusztus 29.-én arról tájékoztattad a Fórum olvasóit, hogy felszerelésre került a 4 db, Iskra DTX-92 F típusú antennákból álló UHF antenna csoportod. Ezzel a vevõ antenna rendszerrel (sok UHF-sávú vételi különlegesség elérési "lehetõséged" mellett) még azt is meg kellene tudnod állapítani, hogy Göd melyik utcájából ered ez a „sci-fi” jelforrás, hisz az elõzmény információk alapján már rögzíthetjük azt is, hogy e mások által nem látott, csupán gödi, Göd környéki TV Twenty valami helyi kalóz tákolmány, internetes jelforrás, valamilyen formájú helyi továbbítása.
Ezért a vétele bár vitathatatlanul érdekesség, de nem TV-DX!

Ha esetleg továbbra is „zavarna” a jelenléte, javasolom, jelentsd be a Nemzeti Média és Hírközlési Hatósághoz [1133. Budapest, Visegrádi u. 106., Tel.: (1) 468-06673]. Õk majd kiderítik az induló „forrást”, s megszüntetik az esetlegesen illegális jelszórást.

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése