Magyar városi televíziók.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Első ízben sikerült vennem a Csaba TV adását C.28/H DVB.T Mpeg 4-ben
Az adó teljesítménye szerintem nem változott, sőt az adó antenna irányítottsága is maradt a régi. Így igen ritka vételre lehet számítani továbbra is, mivel csak keleti irányba sugározzák az adást. De biztosan fontosabb az hogy Romániában lássák a Csaba tv adását, a környező településeket úgy sem érdeki az adás, elvégre még fogni sem tudják dél-délnyugat, nyugati és északnyugati-északi irányba.
Kép.Kép
Üdv.: podapu
csadam
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.08.20. 19:00
Tartózkodási hely: Pápa
Vételi telephely: Pápa
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: csadam »

Szép napot mindenkinek!
Mint tudjuk, a digitális átállásban részt vesz/vett néhány városi TV is, köztük a tőlem 15 km-re lévő Pápa Városi Televízió is. A digitális átállással együtt a csatorna felbontást, arculatot, logót és tesztábrát is váltott. Ez utóbbit szeretném bemutatni. Az adás a város 25-30 km-es körzetében fogható továbbra is az UHF 48-as csatornán.

Kép

A képet a kepkezelo.com tárolja.
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Gratulálok nektek, nekem sajnos még (várnom kell/nem jött még össze) az első digitális helyi-tv vétel(re). Remélem a Fehérvár TV kifogástalanul fog jönni digitálisan is, amikor majd elindítják a sugárzást. A Pápa TV nyomokban sem jön, mert észrevehető lenne a Fehérvár TV analóg műsorának a vételén. Ugyanúgy a Halas TV sem jön. A Csaba TV 20-30W-al ad a hírek szerint, így már 40km-ről nem is vehető, csak némi szerencsével, analógban gond nélkül jött a környéken lakók számára. A Ceglédi TV az UHF48-ason, a Csongrád TV az UHF49-esen ad digitálisan. Elvileg a Kecskeméti TV is üzemel már, az UHF31-en. A Főnix TV a hírek szerint szeptember közepén áll át.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!
podapu írta:Első ízben sikerült vennem a Csaba TV adását C.28/H DVB.T Mpeg 4-ben
Az adó teljesítménye szerintem nem változott, sőt az adó antenna irányítottsága is maradt a régi. Így igen ritka vételre lehet számítani továbbra is, mivel csak keleti irányba sugározzák az adást. De biztosan fontosabb az hogy Romániában lássák a Csaba tv adását, a környező településeket úgy sem érdeki az adás, elvégre még fogni sem tudják dél-délnyugat, nyugati és északnyugati-északi irányba.
Gratulálok a vételhez! Sajnos az adóantenna maradt a régi, ami a várostól nyugarta lévő adótoronyból kb. 70m magasról a város felé van irányítva (ez a célterület). A teljesítmény az analóg 150-200W-hoz hasonló ellátottságot biztosító kb.30W teljesítmény. Analógban sem volt túl nagy az adó ellátottsága, de 15-20km távolságból jópáran nézték kicsit zajosan, ami most a DVB-T-nél szép tiszta "nincs bejövő jel" feliratot "eredményez".

üdv Józsi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

csadam írta:Szép napot mindenkinek!
Mint tudjuk, a digitális átállásban részt vesz/vett néhány városi TV is, köztük a tőlem 15 km-re lévő Pápa Városi Televízió is. A digitális átállással együtt a csatorna felbontást, arculatot, logót és tesztábrát is váltott. Ez utóbbit szeretném bemutatni. Az adás a város 25-30 km-es körzetében fogható továbbra is az UHF 48-as csatornán....
Köszönjük Ádámnak a megküldött pápai városi TV tesztábráját, s remélhetőleg a fórumozó amatőrtársak minél több új DVB-T földi digitális városi tévé tesztábráját fogják majt itt bemutatni az érdeklődők informálására.
A mai napon "hivatalosan" én is megkaptam a Pápa Városi TV 1920x1080 pixeles (tehát valóban HD jeltartalmú) tesztábráját-, valamint a program logóját, amit itt is közreadnék:

Kép
Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szaisztok!
A tegnapi tropó alkalmával analóg városi adókat fogtam, elég jó minőségben: Vác TV, Zalaegerszeg TV.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Elindult a Csongrád TV digitális adása a C.49/H csatornán. Bíztam benne hogy valamilyen beállító ábrát sugároznak induláskor, de csak a képújság fut a képernyőn.

Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Pontosan nem tudom, hogy mikor melyik nap állt át a ceglédi tv a digitális sugárzásra, de ma rá kerestem és vehető az adás folyamatosan. Igaz csak a humax-on 10% jelszint, 100% minőség. A másik két beltérin 16-20% jelszint, de nincs elegendő minőség a képalkotáshoz.
Kép.Kép
CTV. C.48/H DVB-T
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma reggel sikerült vennem a C.31/H csatornán a Főnix tv digitális adását és a kecskeméti városi tv adását. Ktv C.51/H

Kép.Kép

Kép.Kép

A Halas tv adását a C.53/H csatornán.

Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A győri és a kab-hegyi adó áthangolása előtt egy, illetve pár nappal (nagyon valószínű, hogy utoljára) fogtam a váci ESTV, és az esztergomi KTV műsorát. Ezeket mutatom be lejjebb:

Kép

Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Válasz küldése