DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Úgy tűnik hogy ma is csak a bő 400 km-lesz meg és nem több.

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Szia Gyuri !

Jók a vételeid. Gratulálok.
Ne szerénykedj, nagyon jó az a bő 400 km!
További eredményes vadászatot.
Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tegnap reggel jeleztem a riadó láncban hogy jó tropó van délnyugattól szinte északig. De főleg a nyugati irány volt erős.
Szó szerint körbe fogtam az Országot. Mégsem teszek fel képet. Hát mesélem :)
Délutánra lett egy jó ES főleg az URH rádió adások jöttek jól dél, délnyugat és nyugati irányból. Laczó Jani szólt hogy jönnek a Spanyol adások, én meg vissza nálam mindenhol Francia nyelven beszélnek :D És egyre erősebb jelek voltak úgy hogy simán kapcsolt az RDS is. Közben a DAB vevőt figyeltem
de annyira jól és sok rádióadás jött hogy a DAB vevőt keresőre kapcsoltam és el kezdtem rádiózni. Ez történt CET idő szerint 15:53-kor az az este 6 óra előtt 7 perccel. 17 Francia rádió adást fogtam a különböző URH frekvenciákon , nagy volt a zavar mert egy frekvencián 2-3 adás váltotta egymást, így csak pár Francia adás jött be RDS-el. Pl: CUÉTURE, INTER, MUSIQUE, 1142-1661 km távolságokból. Úgy este 7 óra elütt gyengült sokat az ES és egyre gyengébben jöttek be az URH rádió adások. Ah mondom rá nézek a DAB-ra hogy ha be jött valami. Ne tudjátok azt a döbbenetet ami az arcomon volt!

Kép

Tele a lista Francia adókkal. És csak azon csodálkoztam hogy lehet az hogy ES-nél a III. sávban is van vétel. Hogy miért nem jutott eszembe hogy rá nézzek hamarabb. De ez már másként nem lesz még szerencse hogy el indítottam a keresőt és az elmentett minden olyan adót ami Tii kódot is sugározott, ami nem az a kereső listájában van. Végig nézve az el mentett listát, valami nagy térerővel jöttek az adások.
Még jó hogy pontosan menti az adókat a Qirx. Pontos idő, adó állomás neve, hány dB erősségű a jel, Tii kód, és a távolság az adó és köztem.
A CET időt azért említettem mert az eltárolt adatok igy vannak elmentve.
17 percig tartott a DAB vétel, itt a teljes elmentett lista.

A tanulság annyi URH ES-nél is kell figyelni a III. sávot mert létezik a III-sávban is ES!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1566
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

podapu írta: 2023.06.16. 12:15 Sziasztok.

Tegnap reggel jeleztem a riadó láncban hogy jó tropó van délnyugattól szinte északig. De főleg a nyugati irány volt erős.
Szó szerint körbe fogtam az Országot. Mégsem teszek fel képet. Hát mesélem :)
Délutánra lett egy jó ES főleg az URH rádió adások jöttek jól dél, délnyugat és nyugati irányból. Laczó Jani szólt hogy jönnek a Spanyol adások, én meg vissza nálam mindenhol Francia nyelven beszélnek :D És egyre erősebb jelek voltak úgy hogy simán kapcsolt az RDS is. Közben a DAB vevőt figyeltem
de annyira jól és sok rádióadás jött hogy a DAB vevőt keresőre kapcsoltam és el kezdtem rádiózni. Ez történt CET idő szerint 15:53-kor az az este 6 óra előtt 7 perccel. 17 Francia rádió adást fogtam a különböző URH frekvenciákon , nagy volt a zavar mert egy frekvencián 2-3 adás váltotta egymást, így csak pár Francia adás jött be RDS-el. Pl: CUÉTURE, INTER, MUSIQUE, 1142-1661 km távolságokból. Úgy este 7 óra elütt gyengült sokat az ES és egyre gyengébben jöttek be az URH rádió adások. Ah mondom rá nézek a DAB-ra hogy ha be jött valami. Ne tudjátok azt a döbbenetet ami az arcomon volt!

Tele a lista Francia adókkal. És csak azon csodálkoztam hogy lehet az hogy ES-nél a III. sávban is van vétel. Hogy miért nem jutott eszembe hogy rá nézzek hamarabb. De ez már másként nem lesz még szerencse hogy el indítottam a keresőt és az elmentett minden olyan adót ami Tii kódot is sugározott, ami nem az a kereső listájában van. Végig nézve az el mentett listát, valami nagy térerővel jöttek az adások.
Még jó hogy pontosan menti az adókat a Qirx. Pontos idő, adó állomás neve, hány dB erősségű a jel, Tii kód, és a távolság az adó és köztem.
A CET időt azért említettem mert az eltárolt adatok igy vannak elmentve.
17 percig tartott a DAB vétel, itt a teljes elmentett lista.

A tanulság annyi URH ES-nél is kell figyelni a III. sávot mert létezik a III-sávban is ES!
Szia Gyuri!

Ez aztán nem semmi! Gratulálok a nagyszerű vételekhez!
Nálam is ment a kereső folyamatosan, de hozzám nem ért el az ES.
Igazi kuriózum volt ez az este, remélem, lesz még részünk hasonlóban!

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Szia Gyuri !

Hát most leesett az állam.Gratulálok ezekhez a nagyszerű vételekhez.
Nálam a MUF a legmagasabb vett frekvencia FM sávon 107 MHz volt a dél-francia területről.
18 óra 20 perckor hirtelen vége szakadt a terjedésnek abból az irányból.
Úgy látszik a DAB-ot is figyelni kell egy ilyen erős terjedéskor.
További jó vadászatot!
Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
Kösz de a Qirx érdeme én csak be kapcsoltam :D

Szia Tamás. Nagyon hasonlóan lett vége a DAB-n is , az utolsó listaképen látszik hogy 18:13-kor jött be utoljára a Francia adó és onnantól már csak az Osztrák adások jöttek.
Üdv.: podapu
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Sziasztok!

A reggeli párás, meleg levegő hozott egy kis Tropó vételt hozzám is Ny-DNy irányból.Az osztrák és szlovén adók jól jöttek, de a horvátok már nem.
A szlovén adók között feltűnt egy új adó, 10D csat. Boc Tii kód:0117 , eddig még nem vettem.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Az előrejelzés a hét végére még erősebb Tropo terjedést jósol, majd meglátjuk.
Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Sziasztok !

Ma reggel ismét körbe néztem.Az északi régió gyenge volt, de délen elég erős volt a terjedés.Horvátország a 8C, 9C, 10C csatornákon volt jó, a 11D csatornán is volt jel, de nem állt össze.A többi régióból a szokásos vétel volt.

Kép

Kép

Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1566
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Régen jelentkeztem már beszámolóval.
Először is gratulálok a DX-er csapatnak a nagyszerű ES és tropós vételekhez!
A napokban sikerült fognom a 7A-n, a nem régen indult "Region Dresden" muxot, ma pedig -egy azonosítás erejéig- a 9A-n, az "#EuroDab Italia" muxot, Olaszországból. Egy ideje már figyelem, mert pár hete észrevettem, hogy a felénk Zsolna által erősen fedett 12A-ról átálltak az üres 9A-ra.
Egy másik mai vételem pedig a szlovén 3. mux.

Kép
Kép
Kép

Jó vételt, üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Szia Szilárd !

Minden elismerésem a szép és ritka MUX-ok vételéért.
További sikeres vadászatot!
Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Válasz küldése