DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Kép
Kép

A környező országokból szinte minden adó be jött. Jelentős jel van több adóról is a 12D ( Cseh) DAB adókon, de egyenlőre nem hajlandó nagyobb jelszintre emelkedni. :)

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Jó reggelt sziasztok.
Egy ideje próbálkozok a DAB vétellel de nem sikerül nem értek a programokhoz vagy nincsenek rendesen telepítve.
Csak a QT DAB programom működik most sikerült valamit állitani rajta és fogtam egy Újvidéki DAB csomagot a11B csatornán.
Szeretném kérni ha lenne valaki aki segítene Any Desken a programok telepitésében nagyon meg köszönném.
Nagyon nem értek a földi rádió, tv vételhez de nagyon érdekelne a műholdas vétel egyszerűbb.
https://kepkuldes.com/image/LMc78c
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

feci01 írta: 2022.05.12. 08:45 Jó reggelt sziasztok.
Egy ideje próbálkozok a DAB vétellel de nem sikerül nem értek a programokhoz vagy nincsenek rendesen telepítve.
Csak a QT DAB programom működik most sikerült valamit állitani rajta és fogtam egy Újvidéki DAB csomagot a11B csatornán.
Szeretném kérni ha lenne valaki aki segítene Any Desken a programok telepitésében nagyon meg köszönném.
Nagyon nem értek a földi rádió, tv vételhez de nagyon érdekelne a műholdas vétel egyszerűbb.
https://kepkuldes.com/image/LMc78c
Szia Feci!
Ezt próbáld feltelepíteni, Gyuri ír instrukciókat is hozzá, ez a 3.6-os Qt-Dab:
https://1drv.ms/u/s!AqVs4ayqsep7hIhY7Zx ... Q?e=PA2KiS
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia feci01

Látom a qT 4.3 van fent nálad. a Véleményem az hogy ez nálam sem megy tökéletesen agyon lett bonyolítva
Az "Offset" állítsd minél közelebb a 0 értékhez. Rá kattintasz a "device" jelölésre ki nyílik egy ablak,
bal felől van egy négyzet ott tudod állitani +, - irányba hogy minél közelebb legyen a 0-hoz.
Ahogy látom 2000 körül van nálad.

Kép
Kép
Nálam nagy a különbség, a 3.7 és a 4.3 között. ha a 4.3-al dx-elnék akkor semmit nem fognék.

Nem mindig a legújabb progi a jó, A 3.7 től felfelé egyre érzéketlenebbek egyszerűen nem lehet tökéletesen beállítani és agyon bonyolított.
Minimum SNR 6 dB jobb a 3.7 vagy inkább a 3.6. A legjobb szerintem a 3.6. Nem tudom másnál hogy működik én nálam nem megy rendesen

Számítástechnikában én sem vagyok jó, ahhoz legalább 30 évvel korábban kellet volna születnem :D Kérd meg Szilárdot biztosan segít!
Antennában erősítőben vagy kábelben tudok segíteni, és ez a leglényegesebb. Mert lehet bármilyen csoda progi ha nincs jel.
Üdv.: podapu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Köszönöm a segítséget fel telepítem a régebi verziót.
Tudom a vételem a reggeli troponak volt köszönhető de ennek is örülök.
Szerintem lesz még több DAB vételem a QT DAB programban más csatornákon is a Sync kocka zöldbe váltot.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Kassa hogy jön nálad 12B/V, aránylag nincs távol
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Jó reggelt.
Sziasztok.

Ma reggelre csak a délnyugati-nyugati irányból volt vétel. Ez volt az első keresés.

Kép

Mostanra kissé erősödött a jel és vehető lett Bécs és Semmering az 5D-n és a 9C/H Zágráb.

Kép
Kép

A lengyel BAB is megjelent.
Kép

Délutáni folytatás!

Kénytelen vagyok folytatni, szerintem a hideg beáramlás tolja maga előtt a meleget. Délnyugat nyugat nagyon jó jobb mint reggel.

Kép
Kép

Ne haragudjatok a kifejezésért ez most valami őrületes tropó nem kell forgatni az antennát és csak nézni hogyan jönnek be az adók.
Feltehetően az Olasz Monta Venda adóján a12D csatornán jelentős jel van,
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Tamás, tényleg volt/van egy gyenge tropó, itt is fogható volt a 7D-n a Niederbayern, a 11D-n a Bayern mux, Linz jött még a 6D-n, és a 6A Wolfsberg/Dobratsch szintén, jelenleg is jön a 11A-n Czestochowa, de szép jelek vannak az 5B, 5C, 9A, 10A, 10B csatornán is.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Reggel még be jött pár adás de közel sem volt olyan jó a vétel mint az előző napokban.

Kép

Sokkal kisebb volt a jelszint és nem volt folyamatos vétel. Még reggel fél 8 előtt be jött a Szlovén DAB adás is, de az is csak a délelőtt folyamán volt vehető.
Délutánra itt felém szép lassan eltűntek az adások, csak közepes jelszintek maradtak. De panaszra nincs ok, egy héten keresztül kisebb
megszakításkkal végig lehetett hallgatni a szomszédos országok rádióadásait. Jó izgalmas egy hét volt, főleg hogy a tavasz nagyon tropó hiányos volt.

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Jó reggelt!

Úgy tűnik csak rövid kihagyás volt a tegnap délután, nyugattól északig jó a vétel, délnyugat gyengélkedik.

Kép
Üdv.: podapu
Válasz küldése