4K UHD műholdvétel

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: 4K UHD műholdvétel

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Korábban már beszámoltam a nyugati 40,5 fok (SES 6) műholdpozícióban elindult UHD - 4K-s minicsomagból kódolatlanul vehetővé vált Fashion One 4K nevű divatcsatorna kódolatlan vételéről. A 3,803 GHz (L), SR:30000, FEC:3/4, PIDs:767/768, HEVC (H.265), DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott UHD-4K-s műholdvételből eddigi, az OMICOM S"-es PC kártyával történt pillanat vételeim során program logot nem sikerült rögzítenem, így bemutatnom sem a Fórumon. Most az Uclan Ustym 4K Pro műholdvevővel, 180 cm-es antennával elért, stabil 3480 x 2176 pixeles adásképvételből logot is sikerült most rögzítenem, melyet bemutatnék;

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: 4K UHD műholdvétel

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Elég régen számoltam már be a nálunk kódolatlanul vehető UHD - 4K képtartamú (3480x2160 pixeles) tv-programok vételi lehetőségéről, lehetőségeiről. Így most megemlíteném, hogy már kettő hónapja szabadon vehető egy 5 programos 4K-s műsorcsomag a nyugati 1,0 fok (Intelsat 10-02) műholdpozícióból. A 12,705 GHz (V), SR:45000, FEC:3/4 transzponder értékű, HEVC (H.265), DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott UHD-4K-s műsorcsomagban az angol Wow!, a román Mooz TV, az orosz Home TV, valamint az amerikai (USA) Nasa TV (amely más műholdpozíciókból jól ismert), és a Heritage TV UHD (4K) tv-programok vehetők "HEVC képes" műholdvevővel vagy PC kártyával. A vételüket nálam az Ustym 4K Pro műholdvevőm biztosítja. A román 4K-s Mooz zenei csatornán két napi "megfigyelés" alatt sem láttam logot, inzert, vagy más, azonosításra alkalmas képeket, így az adásképéből rögzítettem képernyőfotókat.
Az újabb műholdpozícióból sugárzott 4K-s programokból 2-2 db. képernyőfotót is bemutatnék:

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése