SATCOM UHF-FM műholdas átjátszók

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: SATCOM UHF-FM műholdas átjátszók

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

261,4 MHz FltSatCom Bravo kiosztás Radio One FM 90 azonosító angolul - webstream alapján 'azonosítva' Uganda - http://radioonefm90.com/

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: SATCOM UHF-FM műholdas átjátszók

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Megosztanék 3 azonosítatlan adásról készült felvételt (igen gyenge minőségűek):
252,625 MHz ismeretlen - olasz
254,5 MHz ismeretlen - kínai ? - (távol keleti)
260,9 MHz ismeretlen - ??? urdu - (éjszaka müezzint sugároz)

Ha valakinek lenne valami 5lete...megköszönöm.

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: SATCOM UHF-FM műholdas átjátszók

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Vége a "sporadic E" szezonnak, így "mással üti el az idejét" a DX-er. Már napok óta figyelek egy adást a keleti 52,8°-on lévő Skynet 5D műhold 256,45 MHz-es transzponderén. Az első problémám a nyelvvel volt, egy ismeretlen nyelvű ill. időszakonként arab nyelvű adást hallottam. Ma este végre megfelelő minőségben, "megfejthető" részleteket sikerült rögzítenem az adásból arab nyelven. Jobban örültem volna egy angol azonosítónak, de ez is megtette...
256,445 MHz Shout al Istiqama - arab azonosító spot, ill. egy másik felvételen bemondó az állomás azonosítás után a frekvenciát is közli: Idaat shout al Istiqama ... FM 107,1
Egy kis netes keresést követően, a Tanzániához (Zanzibár) tartozó Pemba szigeten Chake-Chake városban üzemel egy adó az 107,1 MHz Vocice of Istiqama néven...

Esténként elég jó jelszinttel itt van, SDR + VHF III. antennával bárki veheti ezt az adást.

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: SATCOM UHF-FM műholdas átjátszók

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Utóbbi időszakban ipari adásra nagyon ki vannak használva a műholdak transzponderei, így alig lehet valamit találni. Pár hónappal ezelőtt figyeltem fel a 265,25 MHz -re (E72°-on lévő UFO-10 műhold), ahol a digitális adás szünetében egy FM modulált adás vehető. Ma délután egy kis szerencsének köszönhetően magyar idő szerint 16:00 előtt egy kicsivel a frekvenciára hangoltam, majd elindítottam a rögzítést és Sweet FM azonosítóval rendelkező távol-keleti rádió adását rögzítettem (azonosító, egész órakor gong, majd ismét azonosító, majd 10 perc reklám blokk lehet, ismét azonosító, női bemondó híreket olvashat fel, és zárásul egy újabb azonosító) - a kérdés már csak, hogy mit vettem - elég egzotikus nyelv...csak tippem van: khmer.

üdv Józsi
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: SATCOM UHF-FM műholdas átjátszók

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Józsikám!
Ez egy csúcs vétel volt.Én most akarom inditani ezt a fajta vételt!
Egyenlőre csak gyakorlom ezt a lehetőséget.
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: SATCOM UHF-FM műholdas átjátszók

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

...folytatás...

Tegnap esti vétel - a nyelv spanyol...
261,5 MHz Dale FM - ID a blokk végén (Völgy FM :) ) - másik reklám blokk kicsit jobb minőségben - sztereó az adás...

A neten "Dale FM" -re legalább 5-öt találtam, de még nem tudom melyikkel egyezik...

üdv Józsi
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: SATCOM UHF-FM műholdas átjátszók

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Józsi!
Csúcs vagy!!!
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: SATCOM UHF-FM műholdas átjátszók

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia!

Köszönöm, van pár frekvencia, amit rendszeresen figyelek, de azonosítót nehéz elcsípni. Párat megemlítenék:
- 255,775 MHz - iszlám vallású, de nem arab nyelvet beszélő - késő délutántól müezzin hallható, délelőtt monoton beszéd...
- 268,1 MHz - afrikai adás - helyi nyelv mellett gyakran angolul beszél a bemondó, erőteljes akcentussal
- 267,75 MHz - afrikai adás - helyi nyelv mellett rendszeres a francia nyelvű adás
- 262,275 MHz - spanyol nyelvű
- 260,3 MHz - éjszaka ugyanaz a müezzin, mint a 255,775 MHz-en, délelőtt más adás megy
- 257,85 MHz - spanyol nyelvű

Legtöbbször nagyon gyenge és torz a vétel, ezért olykor lehetetlen a nyelvet azonosítani...

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: SATCOM UHF-FM műholdas átjátszók

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

269,75 MHz-ről egy felvétel - 'République démocratique du Congo' egyik TV csatornájának hangja...de milyen forrásból kerül fel a műholdra? - az adott csatornához tartozó uplink 310,75 MHz...

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: SATCOM UHF-FM műholdas átjátszók

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Egy újabb sikeres "vétel"...
250,09 MHz Ambiental Stereo - Kolumbia

Már pár hete figyelem ezt a frekvenciát, de ma állt össze a "kirakós" - bár nagyon zajos, de már korábban sikerült levennem a spanyol nyelvű adásból, hogy UTC-5 óra a helyi idő -> 5-6 ország lehetséges. Ma - kis "mázlim" is legyen - tisztán hallom "ciento siete punto ocho efeme" -> 107.8 FM - ezzel csak az a probléma, hogy tudtommal az egész Amerikai kontinensen FCC-s kiosztást használnak - és egy kis netezés után kiderült, hogy rosszul tudom, mert van kivétel -> spanyol nyelv + UTC-5 + nem FCC URH kiosztás => Kolumbia.

A rádiónak sem weboldala, sem netes streamje nincsen, csak ennyit találtam róla:
https://goo.gl/maps/JRoxwJocd3x9qBH88

üdv Józsi
Válasz küldése