Problémák az RTV vételek során.

A Fórum mûködésével kapcsolatos hibák jelzése, tippek
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: ø180-as tükör átépítése ø260 -ra.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sziasztok!
A Petronius féle "alulemez szeletkékkel" való bővítést én is ismerem. Mind anyagában, mind az elért bővítési eredményében sikeres megoldásnak tartottam. A Bozót által nála letelepített 400 cm-es antennája ügyében én is jártam nála Újpesten, amikkel nagyon remek vételeket ért el. Sajnos mostanában ő is kevesebbet írogat a különböző műholdas fórumokra a Sat DX körében, inkább a "rádiós DX"-es foglalkozik mostanában egy Dunakanyari QTH-n. 2016. áprilisban írogatott többet írogatott többet a Fórumunk "SAT/Antennák műholdas vételhez" topikban, onnan elolvashatók az ő parabola bővítés kivitelezési és annak használati tapasztalatai.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: ø180-as tükör átépítése ø260 -ra.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

A tükörnagyobbítási projekt a lemezelés fázisába ért. A döntésem az 1mm vastag alumínium lemezre esett. A tervezett 8db szelet a lemezek nagysága miatt nem rögzíthetők megfelelően. Egy kivágott lemezzel próba szerelést végeztem, de nem lehet a lemezt úgy rögzíteni, hogy a tükörsablonhoz képest jó legyen. Átkell gondolni a lemezek méretét, vagyis keskenyebb szeleteket kell kivágni. A már meglévő lemezt nem kell eldobni, de szét kell vágni. Így nem 8db szelet lesz, hanem 16db, de lehet hogy 32db. A 32-es verzió lemeze biztosan jó lesz szerelhetőség szempontjából. Az első szerelhető lemez után már gyorsabb lesz a kivitelezés is. A megoldásról majd készítek fotót.
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: ø180-as tükör átépítése ø260 -ra.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Az antenna nagyobbítás lemezelése mint az előbbi bejegyzésembe írtam, lemez illeszthetőségi problémák miatt további megoldás kitalálására kényszerített. Azt hittem, hogy 8db lemez, popszegecselés és már kész is van. Nem így lett, de minden műszaki problémára van megoldás. Újra gondoltam a kiosztást és biztos ami biztos a 32 db-os lemezkiosztást választottam. Jól tettem mert az első lemez mit véglegesre szereltem, meglepően jól illeszkedett a tükörsablonhoz. Egyébként a látott lemezt dekopír masinával vágom ki, és reszelővel igazítom a lemezeket egymás mellé, valamint egy bádogos szélesszájú fogóval hajtom vissza a lemezt. Most 5db lemezem van amit feltudok szerelni, a többihez még kell lemezt vásárolni. Röviden ennyi----további fotókat készítek a szerelés fázisairól.

Kép

Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
chucky
Hozzászólások: 731
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: ø180-as tükör átépítése ø260 -ra.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szia Zoli,

Nagyon szépen alakul! Remélem hamar elkészül mostmár és jöhetnek a vételi beszámolók!

Szabolcs
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: ø180-as tükör átépítése ø260 -ra.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Az antenna nagyobbítási projekt kezd formát mutatni. Azt hittem, hogy a lemezelés már gyorsabb lesz, de nem az. Csináltam egy szelet sablont ami abban segít, hogy rárajzolom a lemezre, majd dekopirral kivágom. A lemezek két egyenes oldalának illik passzolni a másikhoz, ezért reszelővel összekell illeszteni. Elég tökölös munka és rossz az idő is, vagy éppen más dolgom van. Azért haladok.

Kép

Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: ø180-as tükör átépítése ø260 -ra.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Üdv mindenkinek !
Az antenna nagyobbítási projekt kivitelezése most sajnos stagnál. A kivitelezéshez szükséges lemez anyagot megvásároltam, de látványos előrelépés mégsem történik. Az okok között szerepel: esik az eső----hideg van----erős szél fúj----hamar sötétedik----nem érek rá----focimeccseket "kell" nézni----éppen nincs kedvem----stb. Mindezek ellenére a munka ha lassan is de folyik.
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Válasz küldése