Antennák földi vételhez

Hol és mit érdemes vásárolni.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Antennák földi vételhez

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok!

Nem igazán DX téma, de pár sort megér. A napokban egy lengyel gyártmányú "Dipol 17/21-60 Tri Digit Mini" antennát szereltem 3 m magasságban, közvetlenül fém esőcsatorna alá (egyszerűen más lehetőség nem volt). Az antenna 4.285 Ft-os (bruttó) áráért összeszerelve, dobozolva szállítják. A 2-3 perces kábelbekötés és elemrögzítések után (az elemek párhuzamosságát a vásárlónak célszerű beállítgatni) az antenna vételkész. A gyártó 14 dBi nyereséget adott meg adatlapján. Esetünkben úgy Sopron (23 km), mint Mattersburg vagy Semmering (75 km) 100 %-os jelminőséget és 100 % -os jelerősséget produkált transzponderein. A kiegészítő tartozékok (konzolok) szintén lengyel gyártmányúak, masszívak, erősek, krómozottak, szemre szép látványt nyújtanak.
Kép
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Antennák földi vételhez

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Üdv!

Ha már van ez a téma, akkor az lenne a kérdésem, hogy ismeri-e valaki az UAT8 nagylepkét? Nekem nem ilyen típusú van, de egyik ismerősömnél találkoztam vele és nem tudom, mit illik róla tudni.
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Antennák földi vételhez

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Győzi a sok típusú lepke antennák között nem igazán van különbség csak legfeljebb a típus számban! :)
Üdv.: podapu
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: Antennák földi vételhez

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

http://www.antennak.hu/index.php?antenn ... 224&id=336

erről az erősítőről mi a vélemény?
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Antennák földi vételhez

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.

Régi konstrukciós erősítő nagyon magas a zajszint! Könnyen túlvezérlődik a nagy erősítés miatt.
Mégsem kapsz olyan javulást amire számítanál annak ellenére hogy sokat erősít.
A terra AB010 csak 15 dB erősít még is jobb képet produkál! A zajszintje 0.8 dB!!! Az Alcad-é 5.5
A másik Terra az AB011 27dB De ez kapcsolható 14 vagy 27dB-re Zajszint 1.1 dB. Igaz ez a két erősítő csak az UHF sávban erősít.
Jelenleg idehaza ennél jobb erősítőt elfogadható áron nem kapsz.
A lényeg, ha a digitális beltérin ki tudod adni az 5V feszültséget akkor a két utóbbihoz nem kell tápegység.
Mivel 4.5V-és 12V között szépen üzemel.
Én nem vagyok híve a több bemenetes erősítőknek, főleg DX célra. Ha mégis ragaszkodsz a több bemenetes erősítőhöz,
akkor ennek sokkal jobbak a paraméterei.
http://static.dipol.com.pl/images/pict/r82022+.jpg
Üdv.: podapu
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: Antennák földi vételhez

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Köszönöm a részletes választ! Lehetőleg a legkevesebb kábellel kéne megoldanom. :( Szóval ebbe menne bele a VHF1-OIRT+VHF3(DAB)+UHF antenna. És egy kábellel hoznám le.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Antennák földi vételhez

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok!
A földi antennáimat kényszerűségből cserélnem kell. Elsődleges szempont az antenna nyereségén túlmenően a szűk iránykarakterisztika.
A jól bevált Inglar (szlovén) gyártmányok már nem beszerezhetőek. Az elérhető antenna sajnos nem viszi a teljes UHF sávot, és a nyereség is nagyon mérsékelt:
http://antennas_inglar.en.ecplaza.net/tv-antennas-tv-5043-uhf--207440-1434866.html
Kép

Jó tapasztalatom volt a hazai beszerzésű, hasonló Dipol 94/21-69 Vena UHF televízió antennával, aminek a forgalmazása szintén megszűnt.
Kép

A jelenleg elérhető gyártmányról van valakinek tapasztalata, esetleg ötlete egy hasonlóan jó tulajdonságokkal rendelkező, elérhető áru antennákról?
http://www.ostelsat.hu/uhf_televizio_an ... _A3710.htm
Kép
(Megjegyzem: ennél az antennánál az elemek megbízható rögzítése - az Inglarral szemben - megoldott. A műanyag "öregedése" miatt akkor pillanatragasztó volt a megoldás).
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Antennák földi vételhez

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Feri!

A győri Spektrum szerintem elérhető, az év elején alkatrészügyben felekeresem mindenképpen a gyártót, ha gondolod, rákérdezek. Szerintem jó antenna, főleg duplán, vagy meghosszabbítva.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Antennák földi vételhez

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Egy időben használtam ezt a típust, bár csodálkoznék, ha még elérhető lenne...
Végül még egy - használhatónak tűnő - antennatípus: Televes DAT HD
http://www.olcsobbat.hu/termek/televes_ ... e6e00deb7/
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Antennák földi vételhez

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kocsis Ferenc írta:Egy időben használtam ezt a típust, bár csodálkoznék, ha még elérhető lenne...
Végül még egy - használhatónak tűnő - antennatípus: Televes DAT HD
Szia Feri!

Amennyire én tudom, ez az antennatípus elsősorban a "viszonylag közeli" DVB-T vételekre lett kifejlesztve, erre is árulják a pesti boltokban. Azaz, nem DX célú antenna.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése