Technikai problémák jelzése.

A Fórum mûködésével kapcsolatos hibák jelzése, tippek
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sszilu írta:Kedves Feri és Mihály!
Évekig nem kaptam "téma értesítés"-t, most viszont második napja, százával özönlenek a postafiókomba, visszamenőleg, valószínűleg egészen a mai napig. Várjam meg, amíg elfogynak, vagy tehetek ellenük valamit?
Üdv.: Szilárd
Szia Szilárd!
Én is kapom tegnap óta őket, ha nem is százával, hisz összesen 16 db. érkezett hozzám, azaz annyi, amennyi privát üzenetet küldtek a postafiókomba az elmúlt cca. 1,5 év óta. Hogy a rendszer miért most küldi ki ezeket, én nem tudom. Talán Feri valamit állított a napokban Fórumunk beállításain?
A legegyszerűbb, javasolt megoldás a "Delete" alkalmazása amíg el nem fogynak ezek a kéretlen, már elavult értesítő levelek.

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Mihály!

Ha nincs más, hát továbbra is használom a "delete" gombot... :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,

Kb egy hete, mióta megtörtént a motor csere a fórumon, az alábbi anomáliával szembesülök:
Hiába olvasok el, egy-egy új bejegyzést, a téma előtt lévő ikon piros marad, amely azt jelenti, hogy van olvasatlan tétel.
Másnál is előjött ez a hiba?

Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Sziasztok,
Kb egy hete, mióta megtörtént a motor csere a fórumon, az alábbi anomáliával szembesülök:
Hiába olvasok el, egy-egy új bejegyzést, a téma előtt lévő ikon piros marad, amely azt jelenti, hogy van olvasatlan tétel.
Másnál is előjött ez a hiba?
Szabolcs
Szia Szabolcs!
Én a Fórum motor átalakításának kezdetén tapasztaltam ezt, azóta nálam nem jelentkezik a probléma, azaz ha elolvasok egy új kommentett (és ráfrissítek!) utánna "kifehéredik" az olvasottsági kis ikon. Remélhetőleg Kocsis Feri is mielőbb olvassa a probléma jelzésed, s megoldást talál a felvetésedre.

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok! Kis türelmet kérnék, mivel meglehetősen sok változáson ment át a napokban fórumunk. Kezdve a nekem legfontosabbal: ezután várhatóan sikerül kiszűrni a robotokat, mivel Captcha alkalmazására került sor. Ezzel napi 30-50 "önkéntes" jelentkezőtől szabadulunk meg a világ minden részéből. A spam szűrés nem az egyetlen, de sok problémát okozhat. Imre barátunk pl. nem tudott bejelentkezni, éppen a nem megbízható Captcha szolgáltató miatt... Megjegyzem: a PHPBB frissítésre a tárhelyszolgáltatóm kötelezett... De ennek is megvannak az előnyei. Csak mást ne mondjak: a rendszeres adatbázis mentés fájl mérete jelentősen lecsökkent.

Üdv: Feri
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

Szerintem rosszul jár a fórum órája, egy órát késik.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Nem hiszem, hogy a fórum órájával lenne gond... A Te profilodban kell beállítani a GMT+1 órát, valamint bepipálni a nyári időszámítást... Így jó lesz.
Üdv: Feri
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

Kocsis Ferenc írta:Nem hiszem, hogy a fórum órájával lenne gond... A Te profilodban kell beállítani a GMT+1 órát, valamint bepipálni a nyári időszámítást... Így jó lesz.
Üdv: Feri
Hm érdekes megoldás, általában ez a beállítás az egész weboldalnál mindenkire vonatkozik és az admin tudja állítani :)
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Technikai problémák jelzése.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok!
A mai napon technikai probléma lépett fel a Fórumon, melynek következtében a korábban mentett adatbázist kellett visszatölteni!
Ez gyakorlatilag annyit jelent, hogy a 2018.03.03. (12:20) és a 2018.03.10. (17:25) közötti időszak hozzászólásai végleg eltűntek!
Mivel sikerült a probléma okát is feltárni, remélhetőleg a továbbiakban már nem lesz ilyen problémánk!

Üdvözlettel: Kocsis Ferenc
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

e-Mail problémák.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok!

Az utóbbi időben egyre gyakoribb, hogy a fórum rendszerüzenetei "visszapattannak" a címzett postafiókjáról! Az ok egyszerű: valaki beállítja a Fórumban, hogy e-Mail üzenetet kér valamilyen bejegyzésről, vagy éppen PÜ üzenet érkezéséről, de a beállított e-Mail cím fals! Ez természetesen jelentheti azt, hogy megszűnt ez az e-Mail cím, de jelentheti azt is, hogy a nevezett postafiók éppen feltellt...
Ezekről a malőrökről én is kapok egy-egy rendszerüzenetet...
Az utóbbi két hónapban ezen e-Mail címek kerültek látótérbe:

Kép

Üdv: Feri
Válasz küldése