DVB-T / DVB-T2 műsorsugárzás Ausztriában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Ausztriában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma is vehető az Osztrák adás DVB-T2 C34/H
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Ausztriában.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Tegnap este 10 óra és fél 12 között, egészen jól vehető volt több MUX is Ausztriából.

Most, sikerült első ízben az UHF36-os csatornán lévő D2-es, az 53-as csatornán lévő F2-es és a 23-os csatin lévő B2-es mux vétele. Megj: Ez, utóbbi frekin, a T1-es időkben nem sikerült vételeznem. A vétel erősen hullámzó volt, ezeken a frekiken kívül, még az UHF34-esen is volt jel, hiába volt 98%-os jelszint, 0 volt a minőség, így nem lehetett lekeresni. Továbbá, az UHF39-es is, dacára a 94-95%-os jelmaximummnak, ott is 0 minőség, nem sikerült lockolnia a TV-nek. Ugyanígy, a 60-as csatornán se, bár itt csak 60% környéke volt a max jel. A sikeres vételhez is jóformán 90% feletti jelszint kellett.

A sok kódolt adás mellett, az ATV, ATV2 és a 4MEDIATHEK volt kódolatlanul vehető. Meg, a TXT is, már amelyiken volt és sikerült is képet lőnöm róluk, mielőtt lemerültek volna, a kéznél lévő telefonok. :S

A TV-k mellett, az egy szem rádió, az a 53-as csatin lévő F2-es muxban megtalálható Radio Maria. A vételek, nagy valószínűséggel Graz és Kahlenberg adóállomásokról jöttek össze.

Frekik szerinti bontásban:

UHF23: ATV HD, PULS4, Servus TV HD, ATV 2, RTL HD, 3 sat HD, Filmnit Zusatzpaket
UHF36: Sat.1 GOLD, BR Fernsehen Sued HD, Arte HD, Super RTL, Nickelodeon, ONE, PHOENIX, n-tv, DMAX, Nitro Austria, RTLplus
UHF53: SAT.1 HD, Pro Sieben HD, Puls 4 HD, VOX HD, NDR? Disney Channel, CNN, Deluxe Music, 4MEDIATHEK, ATV

Kép Kép
..........................UHF53, F2-mux............................

A 3-ból, 2 mux jelszintjei:
Kép Kép

És pár TXT fotó:
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Üdv:
logovadasz
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: DVB-T mûsorsugárzás Ausztriában.

Hozzászólás Szerző: scansat »

Hol tudnék SimpliTV CI+ modult (esetleg kártyát) venni osztrák adókhoz?
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Ausztriában.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

scansat írta:Hol tudnék SimpliTV CI+ modult (esetleg kártyát) venni osztrák adókhoz?
Tudomásom szerint csak osztrák állandó lakcímmel rendelkező vásárolhat...
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Ausztriában.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ha nem is állandó a lakcím, de a címre legyen megfizetve az évi kb. 300 EUR "készülék üzembentartási díj". Ekkor lehet az ingyenes Simpli TV "kártyát" igényelni a közszolgálati műsorokhoz...
https://en.wikipedia.org/wiki/Televisio ... ce#Austria

üdv Józsi

ui: kint dolgozó ismerőseim sem fizetik ezt ki, inkább itthon fizetnek egy "UPC direct"-et és azt viszik ki...
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: DVB-T mûsorsugárzás Ausztriában.

Hozzászólás Szerző: scansat »

Tudomásom szerint csak osztrák állandó lakcímmel rendelkező vásárolhat...
Igen, tudom. De akinek van kint lakcíme (kint lakik) az regisztráltathat akár 4-5-öt is. 4-5 Tv lehet egy háztartásban még....aztán el is adhatja...(nekem) egyiket! :D

Én úgy tudom hogy kell venni egy SimpliTV feliratú DVT-2 IRDETO kártyaolvasót (60 euro) aminek a hátoldalán lévő számsort kell lakcímre regisztráltatni. Ha az ingyenes osztrák adókat akarja valaki fogni még kártya sem kell bele csak a készülékbe kell dugni.
Ez a 300 eurós éves díj amiről a Józsi ír, a GIS amit TV készülék vagy rádió készülék után kell fizetni. Ismerőse vihet itthonról műholdvevőt, a GIS akkor is rárúgja az ajtót mert műholdas adást is TV lehet nézni. Ergo a feltétel (TV) adott hogy a közszolgálati adókat nézze, tehát fizetnie is kell. Ha jelenleg nem fizet...az szerencse és nem jogi kiskapu.
Itt sopánkodnak is róla: http://www.wungarn.at/forum/tema/tv-ado-megfizetese-/
Feltételezem aki kint néz (ausztriai lakos) 1 tévét az már a GIS-t fizeti....persze egy külföldi vendégmunkás az más.
Az hogy valaki igényel/regisztráltat még két kártyát amit elad (nekem) ahhoz a GIS-nek semmi köze. Nem hinném hogy egy osztrák aki egy életen át ott lakik a GIS ellen trükközne. Ez kb olyan mintha itt valaki nem fizetné a kocsi után az önkormányzatnak a teljesítmény adót.
Ekkor lehet az ingyenes Simpli TV "kártyát" igényelni a közszolgálati műsorokhoz.
Ez viszont tudtommal nem ingyenes. A Simpli oldalán vannak az árak, ez konkrétan 60 euro, és ez a legolcsóbb:
https://www.simplitv.at/tv/antenne/ante ... strierung/
Minden esetre nem irigylem őket, mert messze nem olyan olcsó a TV nézés náluk mint nálunk. Meg az is érdekes hogy német szomszédaik felé leengedték ezzel a SimpliTV kódolással a vasfüggönyt, persze ők nézik a svájci/német adásokat, lévén azok DVB-T2 normában bár HEVC H-265-el sugárzottak és nem kódoltak lakcímre. Csak megfelelő set top box kell hozzá. Azt meg egy osztráknak nem kunszt venni németeknél.
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Ausztriában.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

scansat írta:Én úgy tudom hogy kell venni egy SimpliTV feliratú DVBT-2 IRDETO kártyaolvasót (60 euro) aminek a hátoldalán lévő számsort kell lakcímre regisztráltatni. Ha az ingyenes osztrák adókat akarja valaki fogni még kártya sem kell bele csak a készülékbe kell dugni.
Hát én ahogy elnézem a meglévő régi simpliTV vevőmet (T4112), abban eleve beépített kártyaolvasó van, arról semmiféle számsor sem derül ki... A nyílásba jó ha a kártya becsúsztatható...
Bár engem is érdekelne, hogy működik a dolog... :roll: :roll: :roll:
https://www.simplitv.at/fileadmin/user_ ... OX_WEB.pdf
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: DVB-T mûsorsugárzás Ausztriában.

Hozzászólás Szerző: scansat »

Persze mert neked már egy cél hardvered van amit a simpli TV gyártat. Gondolom azért mert a te dobozkád fő funkciója hogy a DVB-T2 tudja és nem mellékesen a Simpli-Playt is. Sajna Ausztriában is sok tv csak DVB-T tud és a régi MPEG 2-t. Gondolom lett volna felháborodás ha az új TV normához új tv-ket kellett volna venni. :D
Tehát a te készüléked már egy komplex dolog. Kérdés hogy hol lehet szerezni? Címre adják önkormányzatnál vagy már lazítottak a labancok és szabadon vásárolható?
Amit meg én írtam, az a DVB-T2 már tudó TV-khez ajánlott CI modul:
https://www.youtube.com/watch?v=RmxlgnhN5nA
Minden esetre jó lenne ha ezt a lakcímre regisztrálást elfelejtenék....vicc hogy ők minden szomszéd országét nézhetik de őket senki. :(
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Ausztriában.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

scansat írta:Persze mert neked már egy cél hardvered van amit a simpli TV gyártat. Tehát a te készüléked már egy komplex dolog. Kérdés hogy hol lehet szerezni? Címre adják önkormányzatnál vagy már lazítottak a labancok és szabadon vásárolható?
Igen, igaz! Én a beltérit még a DVB-T2 kísérleti adása bevezetésekor vásároltam Ausztriában, a Media Markt-ban. Ha jól emlékszem, máshol akkor nem is forgalmazták, viszont szabadon vásárolható volt... A készüléken gyártóra való utalás - a "Készült Kínában" - túlmenően csak "STG" volt. Sajnos, a forgalmazása megszűnt, úgy látszik sem az e-Bay -en, sem Amazonon és máshol sem elérhető pro pillanat...
(Lassan egyre távolabbra kerülünk ezen topic témájától, így a válaszokat már a Vásárlói fórumon folytassuk - ha szükséges...)
Válasz küldése