DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
chucky
Hozzászólások: 731
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Hozzászólás Szerző: chucky »

f12f8 írta:na fölraktam az új antennámat http://www.betacom.hu/antenna/iskra-dtx ... tenna.html semmi eredmény semmi jelem nincs szlovákia felõl
Vertikálisan tetted fel? Milyen készülékkel próbálod?
f12f8
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.10.03. 10:47
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Vételi telephely: Jászárokszállás

Hozzászólás Szerző: f12f8 »

chucky írta:
f12f8 írta:na fölraktam az új antennámat http://www.betacom.hu/antenna/iskra-dtx ... tenna.html semmi eredmény semmi jelem nincs szlovákia felõl
Vertikálisan tetted fel? Milyen készülékkel próbálod?

Igen vertikálisan raktam föl most ott tartok hogy a UHF 25 csatornán bejön a STV1 STV2 de semmi más a az is minimum jel szinten van
Holnap még próbálkozom De azt se tudom ez melyik torony lehet
Egy LG tv-vel és egy ferguson vevõvel próbálgatom
chucky
Hozzászólások: 731
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Hozzászólás Szerző: chucky »

f12f8 írta:Igen vertikálisan raktam föl most ott tartok hogy a UHF 25 csatornán bejön a STV1 STV2 de semmi más a az is minimum jel szinten van
Holnap még próbálkozom De azt se tudom ez melyik torony lehet
Egy LG tv-vel és egy ferguson vevõvel próbálgatom
Szerintem Kosice/Dubnik lehet, amit megcsíptél.
Itt találsz infót a szlovák DVB-T adókról:
http://www.frekvencia.hu/dvb-t-svk.htm
f12f8
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.10.03. 10:47
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Vételi telephely: Jászárokszállás

Hozzászólás Szerző: f12f8 »

chucky írta:
f12f8 írta:Igen vertikálisan raktam föl most ott tartok hogy a UHF 25 csatornán bejön a STV1 STV2 de semmi más a az is minimum jel szinten van
Holnap még próbálkozom De azt se tudom ez melyik torony lehet
Egy LG tv-vel és egy ferguson vevõvel próbálgatom
Szerintem Kosice/Dubnik lehet, amit megcsíptél.
Itt találsz infót a szlovák DVB-T adókról:
http://www.frekvencia.hu/dvb-t-svk.htm

infók azok megvannak de sajnos akár merre forgatom a 25 csatornán nem jön be más
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

dvbt

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia. f12f8

Nem tudom mennyire megbízhatóan jön Kassa. Viszont nagyon rossz helyen laksz a Szlovák adások vétele terén. Takarásban vagy szinte minden irányból. Végignéztem a terep profilt minden lehetséges Szlovák adó irányából, és mindenhonnan takarásod van. Talán nagyobb az esélyed a Banská Štiavnica, Sitno. C21/V Tõled a távolság 118.8 km,Irányszög 315.5 ° Mivel Selmecbányán az adó: földrajzi magassága 1006m + 43 m az adótorony és 50 kW teljesítménnyel sugároz igy Albertirsa és Ujszász határáig terít az adó,amibe te is beleesel jócskán.
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3607
Próbáld megtalálni az irányt,lehet hogy szerencséd lesz.

Üdv.: podapu
f12f8
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.10.03. 10:47
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Vételi telephely: Jászárokszállás

Re: dvbt

Hozzászólás Szerző: f12f8 »

podapu írta:Szia. f12f8

Nem tudom mennyire megbízhatóan jön Kassa. Viszont nagyon rossz helyen laksz a Szlovák adások vétele terén. Takarásban vagy szinte minden irányból. Végignéztem a terep profilt minden lehetséges Szlovák adó irányából, és mindenhonnan takarásod van. Talán nagyobb az esélyed a Banská Štiavnica, Sitno. C21/V Tõled a távolság 118.8 km,Irányszög 315.5 ° Mivel Selmecbányán az adó: földrajzi magassága 1006m + 43 m az adótorony és 50 kW teljesítménnyel sugároz igy Albertirsa és Ujszász határáig terít az adó,amibe te is beleesel jócskán.
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3607
Próbáld megtalálni az irányt,lehet hogy szerencséd lesz.

Üdv.: podapu

Hát próbálkozom de sajnos nem jutok elöréb nem sikerül igazi jelet venni Szlovákiából 10 skálán 1 es jelerõ ez nagyon kevés a stabil vételhez néha napokig nem jön adás mert annyira gyenge a jelem az az 1 es jelszint is csak egy ponton van picit elõrébb hátrébb jobbra balra még az sincs kezdem föladni hogy valaha is lesz jelem azt nem értem hogy mért csak azon az 1 ponton jön be annyira is még azt azért kipróbállom hogy tetõn kívül mit mutat bár nem tudom hogy jelentõs százaléokat jelent-e hogy padláson vagy a tetõn van
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1566
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

padlástér

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia!
Véleményem szerint a padlástér Faraday-kalitkaként mûködik, továbbá a tetõn átkeveredõ, kevés jel is még öszze-vissza verõdik belül. Míg VHF I-II-III. sávon elfogadható a vétel padlástéren belül is, addig UHF-sávban azt tapasztaltam, hogy egy nagy teljesítményû, irányított antennával nem jött szinte semmi, míg egy kicsi, nagy nyílásszögû antenna elég sok jelet szedett össze. Egy biztos: nem várhatsz jó DVB-T vételt padlástéren belül, sõt, még a tetõ felett 1 m magasságra sem. Nem úszod meg, lesz egy több méter magas árbocod! :-)
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
f12f8
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.10.03. 10:47
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Vételi telephely: Jászárokszállás

Re: padlástér

Hozzászólás Szerző: f12f8 »

Sszilu írta:Szia!
Véleményem szerint a padlástér Faraday-kalitkaként mûködik, továbbá a tetõn átkeveredõ, kevés jel is még öszze-vissza verõdik belül. Míg VHF I-II-III. sávon elfogadható a vétel padlástéren belül is, addig UHF-sávban azt tapasztaltam, hogy egy nagy teljesítményû, irányított antennával nem jött szinte semmi, míg egy kicsi, nagy nyílásszögû antenna elég sok jelet szedett össze. Egy biztos: nem várhatsz jó DVB-T vételt padlástéren belül, sõt, még a tetõ felett 1 m magasságra sem. Nem úszod meg, lesz egy több méter magas árbocod! :-)
Üdv.: Szilárd

Üdv nos ma megtörtént az antenna kiszerelése próba jelegel de sok eredményt nem hozott 10 skálán maradt az 1 jelszint néha felugrott 3-ra de röktön vissza 1-re a kép nem eset ugyan szét de jobb eredményt vártam a kiszereléstõl úgy-hogy egyenlõre ismét tanácstalan vagyok ezt a tetõ részén olyan helyen produkálta ahol a padláson semmi sem jön nem tudom ha ott tenném ki ahol a padláson is jön hogy ott jobb lenne-e
f12f8
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.10.03. 10:47
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Vételi telephely: Jászárokszállás

Re: padlástér

Hozzászólás Szerző: f12f8 »

f12f8 írta:
Sszilu írta:Szia!
Véleményem szerint a padlástér Faraday-kalitkaként mûködik, továbbá a tetõn átkeveredõ, kevés jel is még öszze-vissza verõdik belül. Míg VHF I-II-III. sávon elfogadható a vétel padlástéren belül is, addig UHF-sávban azt tapasztaltam, hogy egy nagy teljesítményû, irányított antennával nem jött szinte semmi, míg egy kicsi, nagy nyílásszögû antenna elég sok jelet szedett össze. Egy biztos: nem várhatsz jó DVB-T vételt padlástéren belül, sõt, még a tetõ felett 1 m magasságra sem. Nem úszod meg, lesz egy több méter magas árbocod! :-)
Üdv.: Szilárd

Üdv nos ma megtörtént az antenna kiszerelése próba jelegel de sok eredményt nem hozott 10 skálán maradt az 1 jelszint néha felugrott 3-ra de röktön vissza 1-re a kép nem eset ugyan szét de jobb eredményt vártam a kiszereléstõl úgy-hogy egyenlõre ismét tanácstalan vagyok ezt a tetõ részén olyan helyen produkálta ahol a padláson semmi sem jön nem tudom ha ott tenném ki ahol a padláson is jön hogy ott jobb lenne-e
fura hogy jászárokszállás felén van lefedetség a másikon nincs én meg valószinû pont a határon vagyok
Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TV-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.

Bár nálam lenne ilyen kicsi lefedettség nem lenne sok gondom a Szlovák dvb-t vétellel. Jóval túl vagyok minden vételi határon még is legalább heti 3 alkalommal látom az adásukat, fõleg esténként.
A nagyobb távolságú vétel alapja hogy az antennád kiemelkedjen a környezetedbõl és valamennyi rálátásod legyen az adóra. Így lehet esélyed. Ha még mindig a padláson van az antennád akkor kár kísérletezni mert abból soha nem lesz távolsági vételed. Nem kell azonnal nagy értékeket befektetni árboc építésre. Elõször próbáld ki a tetõ fölött egy 2-3m magasságban hogy mi a változás arra még egy 5X5-ös farigli vagy cserépléc is megfelel, ha jobb a vétel lehet az árbocon gondolkodni.

Üdv.: podapu
Válasz küldése