DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Tibor

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

"December 22-én indul a Szlovák televízió új csatornája az :1-:2 után a :3-as HD-ban. Mind három csatorna a 3. Muxon található".

Pontosabban jelenleg az a helyzet,hogy a 3-as MUX-ban (közszolgálati) az stv1 az HD,de az stv2,és az stv3 az csak sd,az stv2HD,és stv3HD átkerült az 1-es MUX-ba,sajnos ezért csak bizonyos napszakokban tudom nézni (UHF28-as csatorna).
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Tibor írta:"December 22-én indul a Szlovák televízió új csatornája az :1-:2 után a :3-as HD-ban. Mind három csatorna a 3. Muxon található".

Pontosabban jelenleg az a helyzet,hogy a 3-as MUX-ban (közszolgálati) az stv1 az HD,de az stv2,és az stv3 az csak sd,az stv2HD,és stv3HD átkerült az 1-es MUX-ba,sajnos ezért csak bizonyos napszakokban tudom nézni (UHF28-as csatorna).
Szia Tibor
Ne pontosítsunk semmit ha nem vagyunk tisztában a dolgokkal. A jelenről beszélek és jelenleg a 3mux tartalmazza mind a 3 Tv csatornát és mind a hármat sugározza HD-ben is.
Ha te nem látod HD-ban az nem jelenti azt hogy nincs ott! :D Valószínű hogy csak a H264-es adásokat látod.
Kép.Kép
- - - - - - - - - - - - - - . . . . - - - - H265 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - H264
Üdv.: podapu
Tibor

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

"Ne pontosítsunk semmit ha nem vagyunk tisztában a dolgokkal. A jelenről beszélek és jelenleg a 3mux tartalmazza mind a 3 Tv csatornát és mind a hármat sugározza HD-ben is.
Ha te nem látod HD-ban az nem jelenti azt hogy nincs ott! :D Valószínű hogy csak a H264-es adásokat látod".

Én Párkányból fogom a 3-as MUX-ot és abban csak 4 csatorna van, nincs H265-ös adás köztük,mivel a 4-es muxot is tudom fogni (H265) és a Budapestről sugárzott HEVC tesztadásokat is,ezért gondolom,hogy a tv-m alkalmas a vételére,az a lista amit te bemutatsz az nálam az 1-es MUX-ban szerepel (UHF 28-as csati) amit Nyitráról sugároznak, lehet hogy még nem egységesitették a Szlovákok országosan a MUX-ok tartalmát,majd a következő napokban ki fog derülni.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Az meglehet hogy nem egységes mert elég furának találom az összeállítást a csatornáknál. Majd csak kialakul, mert jelenleg minden van náluk.
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Öttevényen kaotikusnak tűnik a szlovák DTV-k csatornakiosztása.
Innen látom Jávorost, Nyitrát, Zsolnát, Pozsonyt, Párkányt is, (elvileg) azonos muxokon más-más csatornalistákat találni.
Délután megpróbálom kibogarászni, mi a helyzet az egyes tornyoknál (T/T2, és csomagok tartalma).

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

https://www.satelitnatv.sk/2019/12/troj ... -do-mux-1/

Ez a sajtó anyag sem egyértelmű - két MUX 1 létezik? - DVB-T mpeg2 ill. DVB-T2 mpeg4?

üdv Józsi
Tibor

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

"Ez a sajtó anyag sem egyértelmű - két MUX 1 létezik? - DVB-T mpeg2 ill. DVB-T2 mpeg4?"

Akkor sajnos az amit én tapasztaltam Párkány-Nyitra viszonylatban (Mux3 stv1HD és a többi csak sd verziók) lesz a végleges országosan,csak azt nem értem,hogy a két MUX1 az egy frekin belül létezik,vagy külön lesznek-e?
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Egy frekvencián belül DVB-T és DVB-T2 nem létezhet - régiónként állítják át az adókat, sajnos pontos ütemezést a neten nem találtam. Ott a szövegben a válasz a kérdésemre:

"Diváci, ktorí nemajú ešte možnosť prijímať 1. multiplex v štandarde DVB-T2, ide napr. o vysielače Bratislava – Kamzík, Nové Mesto nad Váhom – Veľká Javorina, Žilina – Krížava a ďalšie, budú môcť dočasne prijímať iba programy Dvojka a Trojka v SD kvalite z 3. multiplexu"

1. MUX DVB-T2 átállítása még nem történt meg Pozsony, Zsolna, Vágújhely és egyéb adóállomások körzetében, így itt a Kettes és Hármas csatorna átmenetileg csak SD-ben érhető el a 3. MUX-on.

Egy keresőt azért találtam: https://www.cezantenu.sk/hu/ - magyar nyelven is elérhető az oldal, de a településeket csak szlovák nevük alapján találja meg.

üdv Józsi
Tibor

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Ma reggel kiváló a terjedés nálam Szlovákiából,ezért mind a három free freki fogható,és Nyitráról elmondható,hogy a közszolgálati HD csatornák (STV2,STV3) az 1.MUX-ban (UHF 28-as csati) vannak, lehet hogy H265-ben,ezt a tv-m külön nem jelzi ki de gond nélkül megjeleniti azokat,a 3.MUX (UHF 48-as csati) tartalmazza az STV1 HD-t,és az STV1,STV2,STV3 SD változatát,ezek szerint csak átmenetileg,amig azon nézők akik nem rendelkeznek DVB-T2-es vevővel tudják nézni az adást addig is amig beszerzik a kompatibilis vevőt.Ezt követően valószinüleg az STV2HD,és STV3HD visszaköltözik a 3.MUX-ba,(ekkor a 3.MUX-ot is átállitják DVB-T2-re) amivel párhuzamosan megszüntetik az SD adások sugárzását.Nekem ez a menetrend tünik logikusnak,de majd meglátjuk.
Tibor

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Valami változás történik a Szlovák DVB-T/T2 hálózaton?
Ma reggel azt tapasztaltam (Nyitra-Párkány körzetben) hogy kb 8 óra 30-ig tökéletes volt a vétel (45-48-as csatornákon) majd mintha elvágták volna teljesen megszünt.Más is tapasztalta ezt ebben a vételkörzetben,esetleg másutt is, vagy valami átmeneti probléma lehet?
Válasz küldése